دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر

آموزش صفر تا صد ریخته گری

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 11900000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 9100000 تومان

تاریخ شروع:5,10,20 هرماه

مدت دوره:3 هفته

آموزش ریخته گری طلا و جواهر

hr

دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر در آموزشگاه فنی یکی از دوره های مرتبط با طلا و جواهر سازی است که به آموزش صفر تا صد ریخته گری به صورت عملی می پردازد. این دوره مناسب کلیه افراد علاقه مند به مشاغل مربوط به طلا و جواهر سازی بوده و کلیه مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را به هنرجویان این رشته آموزش می دهد. کلاس آموزش ریخته گری به صورت حضوری و کاملا عملی در تهران برگزار می شود و کارآموزان طی دوره ضمن آشنایی با مبانی و اصول ریخته گری به صورت عملی مراحل این حرفه را انجام داده و خود را برای ورود به بازار کار آماده می کنند. آموزش ریخته گری مس، برنز، طلا، نقره و دیگر فلزات قیمتی از موضوعاتی است که در کلاس آموزش ریخته گری فنی حرفه ای این مجتمع فنی برگزار می شود. با شرکت در این دوره ضمن یادگیری مهارت های این حرفه از یک مدرک معتبر و بین المللی و پشتیبانی نامحدود بهره مند خواهید شد. همچنین می توانید در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان در دوره دیگری حضور داشته باشید.

آموزش طلاسازی و جواهرسازی، آموزش گوهرشناسی، آموزش میناکاری طلا و جواهر برخی از دیگر دوره های پرطرفدار در این آموزشگاه در زمینه طلا و جواهر است.

برخی از سرفصل های تخصصی دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر شامل: آموزش ريخته گري و محاسبات عیار فلزات قیمتي، آشنایی با ابزارهای آماده سازی و پخت لاستیک، معرفی انواع قالب و لاستیک برای استفاده در قالب گیری و آشنایی با اصول تزریق فلز در سیلندر می باشد که با چند کار عملی به یک شخص مجرب تبدیل می شوید و درآمد بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد.

دوره آموزش ریخته گری

سرفصل های دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر

hr
 • معرفی انواع قالب و لاستیک برای استفاده در قالب گیری
 • آشنایی با ابزارهای آماده سازی و پخت لاستیک
 • آموزش اصول برشکاری لاستیک
 • آموزش اصول موم کاری
 • معرغی انواع موم و کاربرد آها
 • آموزش شاخه كردن و سیلندرگیري
 • معرفی انواع سیلندر
 • آشنایی با ابزار و وسایل سیلندگیری
 • آموزش نحوه آماده سازي دوغاب و گچ ريزي
 • آشنایی با ابزار و مواد گچ ریزی و دوغاب گچ
 • آموزش اصول وکیوم کردن
 • آموزش موم گیری
 • آشنایی با انواع موم گیر (المنتی، بخاری)
 • آموزش نحوه پختن سیلندرها در کوره
 • آشنایی با انواع کوره های پخت سیلندر
 • آموزش ريخته گري و محاسبات عیار فلزات قیمتي
 • آموزش اصول معدل گیری عیار فلزات قیمتی
 • آشنایی با اصول تزریق فلز در سیلندر
 • آموزش نحوه خارج كردن محصولات از سیلندر
 • آموزش ساخت انواع دیواریآموزش نحوه آماده سازي قطعات ريخته گري شده جهت مونتاژ
 • آموزش بساب كاري، پرداخت نهايي و پولیش كاري
 • معرفی انواع ابزار و وسایل پولیش کاری
مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن

ثبت نام دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش طلا و جواهرسازیآموزش ریخته گریآموزش طراحی طلا و جواهرآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش میناکاریآموزش قلم زنیآموزش فروشندگی طلا و جواهرآموزش گوهرتراشیآموزش گوهرشناسیآموزش مخراجکاری

  مزایای کلاس آموزش ریخته گری طلا و جواهر

  hr

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های ریخته گری طلا و جواهر در کشور است. برخی از مزایای دوره آموزش ریخته گری آموزشگاه فنی که آن را از سایر اموزشگاه ها متمایز می کند عبارتند از: آموزش ریخته گری زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور، ارائه مدرک رسمی معتبر، برگزاری دوره به صورت عملی در کارگاه های مجهز، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان،پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره ، آموزش ریخته گری متناسب با آخرین سرفصل های آموزشی، ارائه خوابگاه، برگزاری دوره زیر نظر اساتید متخصص و موارد دیگر.

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با آموزش ریخته گری طلا و جواهر

  hr
  نام دوره آموزش ریخته گری
  هزینه دوره: 11,900,000
  هزینه دوره با تخفیف: 9,100,000
  مدت دوره: 3 هفته
  نوع دوره: عملی

  سوالات متداول دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر

  +
  -
  نمایش

  آیا دوره آموزش ریخته گری طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره نیاز به پیش نیازی ندارد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه موم کاری نیز در این دوره آموزش داده می شود؟

  بله، آموزش نحوه موم کاری از سرفصل های این دوره است.

  +
  -
  نمایش

  آیا بساب کاری در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش

  نحوه آموزش ریخته گری در این دوره به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : کلیه دوره های آموزشی آموزشگاه فنی به صورت عملی و با تجهیزات کافی می باشد.

  +
  -
  نمایش

  آموزشگاه فنی چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  +
  -
  نمایش

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه ریخته گری طلا و جواهر فنی پارس به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش

  کلاس آموزش ریخته گری فلزات قیمتی چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنی بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت میباشد؟

  پاسخ : کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش

  چرا باید دوره ریخته گری فلزات قیمتی را در آموزشگاه فنی بگذرانیم؟

  پاسخ :دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه فنی را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  دوره آموزش ریخته گری طلا از پایه تا پیشرفته + مدرک فنی حرفه ای

  hr

  ریخته گری طلا اصطلاحی رایج در رشته طلا و جواهرسازی به شمار می رود که از آن برای تولید انواع زیادی طلا بر اساس یک نمونه مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. توسط فرایند ریخته گری می توان در مدت زمان معینی تعداد زیادی جواهر و طلا ساخت. تنها کافی است به تعداد مورد نیاز قالب و مواد مذاب طلا داشته باشید. بنابراین ریخته گری طلا یکی از مراحل مهم در ساخت انواع طلا و جواهر می باشد. مراحل طلاسازی از طراحی نمونه اولیه توسط نرم افزار گرفته تا ریخته گری و آبکاری طلا و شامل موارد دیگر نیز می شود. اگر در حوزه طلاسازی و یا طراحی نمونه های جواهر فعالیت می کنید یا به این حوزه علاقه مند هستید، شرکت در دوره های آموزش ریخته گری طلا نیز می تواند برای شما مفید واقع شود. از سرفصل های مهم این دوره آموزش ریخته گری طلا می توان به مواردی مهمی همچون اصول موم کاری، آشنایی با ابزار و کاربرد ریخته گری، آشنایی با انواع کوره های پخت و سایر موارد اشاره داشت.

  مجتمع فنی پارس با سال ها فعالیت در حوزه آموزش انواع دوره های تخصصی طلاسازی، طراحی طلا و جواهر، گوهرتراشی، قلم زنی طلا و ریخته گری طلا به یکی از بهترین آموزشگاه های شهر تهران تبدیل شده است که تمامی دوره های آموزشی خود را در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی توسط اساتید ماهر و آشنا به بازارکار برگزار می نماید. این آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت کرده و در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره به شما عزیزان توسط سازمان فنی حرفه ای، مدرک معتبر بین المللی تقدیم می شود. با مهارت کسب شده در دوره آموزشی و مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای قادر خواهید بود به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد و فرصت شغلی مناسبی برخوردار شوید.

  ریخته گری چیست؟

  ریخته گری یکی از روش های شکل دادن به قطعات فلزی است که شامل تهیه مذاب از فلز مورد نظر و ریختن آن در قالب به گونه ای که بعد از انجماد مواد ذوب شده، شکل، اندازه و خواص مورد نظر حاصل شود. به عبارتی دیگر ریخته گری حرفه ای است که توسط آن می توانید فلزات را از طریق ذوب و ریختن آن در قالب به شکل دلخواه تبدیل کنید. جالب است بدانید این روش کهن ترین فرایند شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب انواع فلزات به شمار می رود. بسیاری از کالاهای تولید شده حاوی حداقل یک یا چند قطعه می باشند که توسط فرایند ریخته گری شکل گرفته اند. اندازه قطعات ریخته گری شده می تواند از چند گرم و 1 میلیمتر تا بیش از 10 متر و در برخی موارد چندین تن باشد. به طور کلی زمانی از ریخته گری استفاده می شود که قصد تولید اشکال پیچیده یا قطعاتی با مقاطع تو خالی داشته باشید مانند چرخ پروانه های بزرگ کشتی های اقیانوس پیما.

  روش های رایج ریخته گری طلا و جواهر

  در طول تاریخ انسان با ریختن مواد مذاب درون قالب، اقدام به ساخت قطعاتی مختلفی همچون طلا و جواهرات میکرد. امروزه بیشتر جواهرات از طلا ساخته می شود. زیرا از آنجایی که شکل دادن به طلا آسان بوده و شرایط فیزیکی و ظاهری خاصی دارد برای ساخت انواع زیورآلات ایده آل می باشد. جالب است بدانید امروزه برای طلا و جواهرات مانند گذشته از ریخته گری و ریختن مواد مذاب درون قالب استفاده می شود. روش های مختلفی برای ریخته گری طلا وجود دارد که در دوره آموزش ریخته گری طلا از صفر تا صد از پایه به تمامی مباحث تسلط پیدا می کنید.

  ریخته گری طلا با موم

  ریخته گری طلا با موم یکی از روش های کم هزینه و بسیار قدیمی می باشد که توسط انسان در طول تاریخ مورد استفاده قرار می گرفت. در روش ریخته گری طلا با موم ابتدا مدل جواهر مانند یک انگشتر با موم ساخته می شود، سپس مدل مومی در ماسه ریخته گری که تحمل حرارت بالایی دارد، قرار می گرفت. همچنین قسمتی نیز برای ریختن مذاب طلا در ماسه تبیعه می شد. در نهایت مذاب طلا به درون قالب ریخته شده تا مذاب موم را به طور کامل بسوزاند و خود را جایگزین مدل مومی کند. وقتی که مذاب به طور کاملا سرد شد، جواهر به شکل اولیه مدل مومی که در ابتدا کار ساخته شده بود، در می آید. حال جواهر بایستی پولیش و صیقل داده شده و مورد فرایند آبکاری قرار بگیرد. اکنون جواهر به دست آمده را می توان وارد بازار کرد. با این روش کهن میتوان با صرفه جویی در هزینه و زمان، تعداد زیادی جواهر و طلا باکیفیت تولید کرد. در ریخته گری طلا با موم، از موم های معدنی همچون مونتان و پلی اتیلن استفاده می شود. در فرایند ریخته گری طلا با موم این موضوع بسیار مهم است که موم از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا شکلی که به خود می گیرد را حفظ کند و در زمان مذاب ریزی به طور کامل بسوزد و خاکستری به جای نگذارد. به طور خلاصه یک موم با کیفیت بایستی خصوصیات زیر را داشته باشد:
  نقطه ذوب در حدود 60 درجه سانتی گراد
  حین ذوب شدن، مذاب موم رقیق باشد و به راحتی جریان پیدا کند
  مذاب یک موم مرغوب بایستی به راحتی سرد و ذوب شود

  ریخته گری طلا به روش ماسه ای

  ریخته گری طلا به روش ماسه ای نیز یکی از روش های کهن ریخته گری طلا به شمار می رود که امروزه کمتر برای ساخت مدل های انگشتر و جواهرات کاربرد دارد. این روش بیشتر برای ساخت سکه و مدال ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش فقط از ماسه برای ریخته گری استفاده می شود. فرایند این کار به این شکل است که مدل جواهر را در ماسه شکل می دهند و قسمت هایی را برای ورود و خروج مذاب طلا در قالب ماسه ای تعبیه می کنند و در نهایت مواد مذاب را درون قالب می ریزند.

  ریخته گری طلا با پرینت سه بعدی

  برخلاف دو روش قبلی، ریخته گری طلا با پرینت سه بعدی یک روش جدید و امروزی به شمار می رود. در این روش نیازی نیست که مدل را با دست و شیوه های سنتی طراحی کنید. می توانید با استفاده از نرم افزار ماتریکس طرح اولیه جواهر و طلا مورد نظر را درست کرده سپس مدل آن را توسط پرینتر سه بعدی، پرینت کنید. البته برای طراحی مدل طلا با کامپیوتر باید مهارت و دانش کافی داشته باشید. از این رو توصیه می شود علاوه بر شرکت در دوره آموزش ریخته گری طلا در دوره آموزش طراحی طلا و جواهر نیز شرکت کنید تا بتوانید انواع مدل های جواهرات را با نرم افزار طراحی کنید. بعد از اینکه طرح اولیه جواهر توسط پرینتر، پرینت شد مدل به دست آمده را در قالب ماسه ای قرار می دهند و مطابق ریخته گری به روش موم برای ساخت طلا و جواهر اقدام می کنید. از مزیت مهم پرینت سه بعدی می توان به مواردی همچون دقت و ظرافت بالا و امکان طراحی بهتر با جزئیات دقیق تر اشاره کرد.

  ریخته گری طلا به روش القایی

  در این روش ریخته گری طلا، توسط گاز آرگون صورت می گیرد. در ابتدا ماشین القایی و در بوته ذوب قرار داده شده سپس طلای جامد درون بوته ماشین قرار گرفته و در عرض چند دقیقه طلا کاملا ذوب می شود. پس از ذوب شدن طلا به کمک گاز آرگونی توسط ماشین مکش شده و عملیات تزریق فلز به داخل سیلندر در شرایط خلا انجام خواهد شد.

  ریخته گری طلا به روش سانتریفیوژ

  در این روش ریخته گری مواد مذاب طلا با دستگاه سانتریفیوژ یا همان دستگاه گریز از مرکز و در شرایط خلاء به داخل قالب ریخته می شود. این روش ریخته گری نیاز به مهارت بالا دارد چرا که سرعت سانتریفیوژ (دستگاه گریز از مرکز در شرایط خلاء) نقش مهمی را در ریخته گری طلا ایفا می کند. در واقع اگر سرعت دستگاه سانتریفیوژ بالا باشد، مذاب طلا ممکن است از قالب بیرون بریزد و اگر سرعت آن پایین باشد، مواد مذاب طلا به طور کامل قالب را پر نمی کند و طلا قبل از پر کردن قالب سخت و سفت می شود.

  بررسی درآمد ریخته گری طلا

  در سال های اخیر با ورود کوره های القایی مدرن به این صنعت، این رشته از نظر تخصصی پیشرفت زیادی داشته است. در واقع مهندسان و فارغ التحصیلان ریخته گری توانسته اند به این رشته وارد شوند و ایده ها روش های نوینی را ارائه دهند. همین امر سبب شده تا میزان درآمد به دست آمده از ریخته گری طلا در شرایط خوبی قرار داشته باشد. توصیه می شود کنار ریخته گری طلا و جواهر حتما با تمامی فرایند طراحی و طلاسازی نیز آشنا باشید این گونه قادر خواهید بود 0 تا 100 ساخت و طراحی طلا را خودتان انجام دهید و محصول خود را با قیمت مناسب به مشتریان ارائه کنید. این گونه به راحتی می توان درآمدی بین 10 تا 30 میلیون تومان در ماه داشته باشید. البته همه چیز به مهارت، توانایی و تجربه شما بستگی خواهد داشت. همچنین توصیه می شود برای کسب مهارت در تمامی حوزه های طلا و جواهر حتما در دوره هایی همچون آموزش ریخته گری طلا شرکت نمایید تا در کوتاه ترین زمان مهارت و دانش خود را افزایش دهید.

  جمع بندی

  در نهایت با شرکت در دوره های آموزش ریخته گری طلا آموزشگاه فنی پارس قادر خواهید بود تا تمامی مباحث را از پایه تا پیشرفته از صفر تا صد و از مبتدی تا حرفه ای توسط اساتید ماهر این مجموعه فرا بگیرید. با مهارت کسب شده در دوره آموزشی و مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای قادر خواهید بود به راحتی وارد بازار کار شوید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول
  فوریه 7, 2024
  آموزش ریست کردن ایسیو

  آموزش ریست کردن ایسیو بدون استفاده از دستگاه دیاگ

  ژانویه 28, 2024
  ابزار لوله کشی

  آشنایی با ابزار های مهم لوله کشی

  ژانویه 23, 2024
  خانه هوشمند چیست؟

  خانه هوشمند چیست؟

  ژانویه 22, 2024
  عوارض جوشکاری co2

  عوارض جوشکاری co2

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *