آموزش جلوبندی سازی خودرو

آموزش مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 4550000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 3500000 تومان

تاریخ شروع:5,10,20 هرماه

مدت دوره:2 هفته

معرفی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

hr

جلوبندی سازی خودرو یکی از پردآمد ترین شغل ها محسوب می شود به همین دلیل افراد زیادی تمایل به یادگیری جلوبندی سازی خودرو دارند و اقدام به ثبت نام در این دوره می کنند. آموزشگاه فنی پارس با برگزاری دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو توانسته با ایجاد شرایط عالی برای کارآموزان، جایگاه خوبی را بین کارآموزان بدست بیاورد. هدف آموزشگاه فنی پارس پارس از برگزاری دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو تربیت نیروی متخصص جهت ورود به بازار کار و دست یابی به درآمد بالا می باشد.

آموزش جلوبندی سازی خودرو

سرفصل های دوره آموزشی جلوبندی سازی خودرو

hr
 • آشنایی با انواع سیستم پایداری چرخ (کمبر، کستر،تواین To in، تواوت To out)
 • آشنایی با انواع سیستم تعلیق (پایداری چرخ)
 • آشنایی با انواع سیستم ترمز (ABS,EPB,EBD,EBA,ESP(
 • آشنایی با تمامی اجزای جلوبندی(جعبه فرمان، سیبک، پلوس، طبق، میل تعادل)
 • آموزش هواگیری انواع سیستم ترمزهای خودرو
 • آموزش تنظیم باد انواع خودرو
 • آموزش تنظیم ارتفاع انواع خودرو
 • آموزش تنظیم زوایای چرخ
 • آموزش تنظیم فرمان انواع خودرو
 • آموزش تعمیر جعبه فرمان های هیدرولیکی
 • آموزش تعویض انواع لنت های ترمز دیسکی و کاسه ای
 • آموزش عیب یابی انواع تعلیق خودرو
 • آموزش تعمیر جعبه فرمان های معمولی

ثبت نام

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودروآموزش سوپاپ تراشیآموزش گیربکس های دستیموتور خودوروهای داخلیآموزش تنظیم موتورآموزش جلوبندی سازی خودروآموزش گیربکس های اتومات

  مزایای کلاس آموزشی جلوبندی سازی خودرو

  hr

  آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین آموزشگاه های کشور در زمینه برگزاری دوره های تخصصی تعمیر موتور خودروهای داخلی است.انتخاب آموزشگاه درست برای هنرجویان با توجه به تعداد زیاد آموزشگاه ها کار دشواری به نظر میرسد. برخی مزایای دوره تخصصی موتور خودروهای داخلی آموزشگاه فنی پارس که آن را از سایر آموزشگاه ها متمایز میکند شامل:استفاده از استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند،تمامی مراحل آموزش تعمیر موتور پراید و پیکان به صورت عملی میباشد،ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره و موارد دیگر

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با دوره جلوبندی سازی خودرو

  hr
  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  هزینه دوره: 7800000

  هزینه دوره با تخفیف : 5500000

  مدت دوره :2 هفته

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  هزینه دوره: 5000000

  هزینه دوره با تخفیف : 3500000

  مدت دوره :1 ماه

  آموزش گیربکس های دستی

  آموزش گیربکس های دستی

  هزینه دوره: 2300000

  هزینه دوره با تخفیف : 1600000

  مدت دوره :2 هفته

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  هزینه دوره: 7000000

  هزینه دوره با تخفیف : 5000000

  مدت دوره :3 هفته

  نام دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو
  هزینه دوره: 4,550,000
  هزینه دوره با تخفیف: 3,500,000
  مدت دوره: 2 هفته
  نوع دوره: عملی

  بازار کار جلوبندی سازی خودرو

  hr

  آموزش جلوبندی سازی خودرو

  دوره های آموزش جلوبندی سازی خودرو در این آموزشگاه به صورت کاملا عملی و پروژه محور و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شود و کارآموزان پس از اتمام این دوره مدرک فنی حرفه ای دریافت می کنند. کارآموزان با شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در آموزشگاه فنی پارس پارس، در مدت زمانی کوتاه به عنوان یک تعمیرکار متخصص جلوبندی ساز خودرو صفر تا صد این حرفه را فرا گرفته و می توانند وارد بازار کار جلوبندی سازی خودرو شده و از درآمد بالای این شغل بهره مند شوند.

  مزایای گذراندن دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

  مزایایی که دوره آموزش جلوبندی سازی در آموزشگاه فنی پارس دارد:

 • برگزاری دوره زیر نظر اساتید مجرب
 • عملی بودن آن که مستلزم کارگاه مجهز است
 • معرفی کارآموزان به سازمان فنی حرفه ای
 • دریافت مدرک فنی حرفه ای پس از اتمام دوره
 • پشتیبانی نامحدود کارآموزان
 • معرفی خوابگاه در نزدیکی آموزشگاه، برای افرادی که از نقاط مختلف ایران در دوره آموزش جلوبند سازی خودرو شرکت می کنند.
 • توجه داشته باشید که تمام این مزایا را معدود آموزشگاه معتبری می تواند به صورت یکجا به شما علاقه مندان این حرفه ارائه دهد پس این فرصت استثنائی را از دست ندهید.

  چرا برای آموزش جلوبندی سازی خودرو اقدام کنیم؟

  اگر شما این مهارت را بیاموزید، توانایی حل انواع مشکلات ایجاد شده در جلوبندی ماشین شخصی تان را دارید. هرچند این مزیت به تنهایی برای یاد گرفتن این مهارت کافی نیست، اما نمی توان از آن چشم پوشی کرد. در نظر داشته باشید شما با آموختن این مهارت می توانید برای خودتان یک شغل و حرفه مستقل راه اندازی کنید و به درآمد بالایی دست یابید. سوالی که در این بخش ممکن است برای شما به وجود بیاید، میزان درآمد این شغل و بازار کار آن است که در ادامه به این موارد می پردازیم. همچنین پس از اتمام دوره و دریافت مدرک فنی حرفه ای این امکان برایتان فراهم می شود که به کشورهای دیگر مهاجرت کنید.

  بازار کار جلوبندی سازی خودرو

  با توجه به این که جلوبندی سازی خودرو اهمیت زیادی درعملکرد خودرو دارد، اکثر صاحبان خودرو توجه خاصی به جلوبندی خودرو دارند و برای بهبود عملکرد خودرو اقدام به تعمیر و رفع مشکلات پیش آمده می کنند که برای بررسی و رفع این مشکلات به متخصص نیاز می باشد. بنابراین، بدیهی است که جلوبندی سازی خودرو از بازار کار خوبی برخوردار است.

  درآمد جلوبندی سازی چقدر است؟

  لازم به ذکر است که به طور کلی شغل های مربوط به خودرو، از بازار کار و درآمد خوبی برخوردار هستند و نه تنها هیچ وقت از رونق نمی افتند، بلکه با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد خودروهای در دسترس مردم، این شغل ها، از بازار خوبی برخوردار هستند و به تبع آن درآمد قابل توجهی هم دارند.

  یکی از شاخه های پردرآمد مربوط به خودرو، جلوبندی سازی خودرو می باشد. به جرأت می توان گفت این حرفه، علاوه بر برخورداری از بازار کار رضایت بخش، از درآمد خوبی هم برخوردار است. البته، بدیهی است که میزان درآمد افراد در هر حرفه ای که باشند به دانش و مهارت آن ها بستگی دارد، جلوبندی سازی خودرو نیز از این مورد مستثنی نیست و هرچقدر که شما تخصص و مهارت داشته باشید به همان میزان می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید و در پی آن درآمد بالایی داشته باشید.

  چگونه مهارت لازم جلوبندی سازی را بدست آوریم؟

  برای اینکه به یک تعمیرکار متخصص جلوبندی سازی خودرو تبدیل شوید، از دو روش می توانید اقدام کنید.

  روش اول: استخدام در یک مغازه تعمیرات و جلوبندی سازی خودرو به عنوان کارآموز و شاگرد می باشد که این روش پیشنهاد نمی شود زیرا بسیار زمان بر است و برای افرادی که می خواهند سریع وارد بازار کار شوند، مناسب نیست.

  روش دوم: شرکت در دوره های آموزش فنی حرفه ای که در آموزشگاه های معتبر و زیر نظر اساتید مجرب است، که در مدت زمان کوتاهی می توانید مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید.

  سرمایه لازم برای ورود به حرفه جلوبندی سازی خودرو

  در صورتی که تمایل به راه اندازی یک تعمیرگاه دارید، نیاز به مقدار قابل توجهی سرمایه جهت تهیه مغازه و لوازم دارید. اما اگر به فکر استخدام در شرکت های خودرو سازی یا مغازه های جلوبندی سازی هستید، سرمایه ای جهت ورود به این حرفه را ندارید.

  جهت شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو نیاز به چه پیش زمینه ای داریم؟

  کارآموزان احتیاج به هیچ مهارت یا پیش نیازی برای شرکت در دوره جلوبندی سازی خودرو ندارد، چرا که در این دوره ها تمامی مطالب مورد نیاز، از صفر تا صد، بی هیچ کم و کسری بیان خواهد شد. این مورد نیز یکی از مزیت های بزرگ دوره آموزش خودرو به حساب می آید.

  جلوبندی سازی خودرو مناسب چه افرادی است؟

  با توجه به اینکه، جلوبندی سازی خودرو جزء شغل های پر درآمد است و از بازار کار خوبی نیز برخوردار می باشد و برای موفقیت و پیشرفت در این شغل لازم است، استعداد و اراده کافی داشته باشید. همچنین توانایی بالا در حل مسئله، می تواند از دیگر معیارهای لازم برای این شغل باشد. مورد دیگری که برای موفقیت در این حرفه باید داشته باشید، مهارت برقراری ارتباط با افراد مختلف می باشد که بسیار مهم و ضروری می باشد.

  آشنایی با جلوبندی سازی خودرو

  اکنون که اطلاعات کابردی و مفیدی درباره دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو کسب کرده اید، نوبت آن است کمی به بررسی چگونگی جلوبندی سازی خودرو، کاربرد آن و سایر نکات مربوط به آن آشنا شوید. بنابراین برای آشنایی بیشتر با حرفه جلوبندی سازی خودرو، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

  جلوبندی چیست؟

  جلوبندی خودرو شامل قسمت های جلو و زیرین خودرو می باشد که شامل قسمت های مختلفی می باشد. هریک از این بخش ها وظیفه مختص به خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم. ممکن است برخی افراد، جلوبندی ماشین را با سیستم تعلیق خودرو اشتباه بگیرند یا آن ها را یکی بدانند. اما این دو سیستم تفاوت هایی با هم دارند که یکی از این تفاوت ها، این است که سیستم تعلیق، نه تنها بخش جلو و چرخ های جلو را پوشش می دهد، بلکه در کمک فنرها و چرخ های عقب نیز تاثیرگذار است. اما جلوبندی خودرو، برخلاف سیستم تعلیق، هیچ تاثیری بر چرخ های عقب ندارد و تنها به چرخ ها و بخش جلویی خودرو شامل فرمان و میل فرمان تاثیر می گذارد.

  وظیفه جلوبندی چیست؟

  مهم ترین وظیفه ای که جلوبندی خودرو بر عهده دارد، تعلیق و هندلینگ خودرو در دست اندازها و ناهمواری های جاده است. به بیان دیگر، وظیفه اصلی جلوبندی خودرو این است که در برابر آسیب ناهمواری های جاده ای مقاومت کند و مانع تکان خوردن بیش از حد خودرو شود. بنابراین، جلوبندی خودرو، رابطه مستقیم با رفاه و راحتی سرنشینان خودرو دارد و در صورتی که این بخش به درستی عمل نکند، بدون شک آسایش سرنشینان از آنان سلب خواهد شد و مشکلاتی به وجود خواهد آمد. جلوبندی خودرو شامل بخش های مختلفی می باشد که هر یک تاثیر چشمگیری در عملکرد درست آن دارند، در ادامه به معرفی این بخش ها می پردازیم و وظایف هر یک از آن ها را بررسی می کنیم.

  بخش های مختلف جلوبندی خودرو

 • سیستم فرمان
 • یکی از بخش های اصلی خودرو، فرمان می باشد که وظیفه آن، برقراری ارتباط میان راننده و خودرو به منظور کنترل و هدایت خودرو می باشد که نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. اجزای تشکیل دهنده فرمان شامل غربیلک، جعبه و میل فرمان است.

 • میل موجگیر (میل تعادل)
 • وظیفه میل تعادل همانطور که از اسمش مشخص است، حفظ تعادل خودرو می باشد. این بخش هنگام حرکت خودرو نیرو را بین چرخ های خودرو تقسیم می کند و مانع از فشار زیاد به یک طرف خودرو و چپ شدن خودرو در پیچ ها می شود به این صورت که میل تعادل به دو سر فنرهای سمت راست و چپ متصل می شود و زمانی که خودرو در پیچ حرکت می کند و کابین خودرو به سمت بیرون متمایل می شود، میل تعادل باعث سفت شدن سیستم تعلیق می شود و در نتیجه از چپ شدن خودرو جلوگیری می کند. از آنجایی که میل تعادل، حساس است، تعمیرکار برای تعمیر این بخش نیاز به دانش و مهارت زیادی دارد در غیر این صورت ممکن است با یک حرکت اشتباه در حین تعمیر مشکلات دیگری ایجاد شود.

 • سگ دست
 • سگ دست یک قطعه از چدن و شبیه یک لولا می باشد که دیسک های ترمز، فرمان خودرو، کمک ها و اتصالات چرخ ها همگی به آن متصل می شود. وظیفه سگ دست انتقال وزن خودرو به چرخ ها و زمین است که در محور فرمان قرار دارد و باعث می شود چرخ ها به راحتی روی محورشان بچرخند و رفاه خوبی را برای سرنشینان ماشین فراهم کند.

 • فنر و کمک فنر
 • فنرها در خودرو بیشترین ضربات و نوسانات ناشی از نا همواری جاده ای را کنترل می کنند که وظیفه کمک فنر کنترل نوساناتی که به فنرها وارد می شود. معمولا کمک فنر در نزدیکی چرخ ها قرار دارد و با کنترل نوساناتی که به فنرها وارد می شود از تکان خوردن شدید خودرو جلوگیری می کند. در نتیجه آرامش نسبی را برای سرنشینان خودرو فراهم می کند.

 • طبق
 • طبق‌ها بازوهایی هستند که باعث اتصال سیستم تعلیق به شاسی خودرو می شوند. طبق‌ها از طریق بوش‌ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال گوی و کاسه به چرخ خودرو متصل می‌شود.

 • سیبک
 • سیبک قطعه ای کروی شکل است که علاوه بر متصل کردن چرخ ها به سیستم تعلیق خودرو، باعث چرخیدن چرخ ها می شود. همچنین سیبک ها باعث خنثی سازی حرکت های ناخواسته مانند حرکت روی دست اندازها می شود. فرمان خودرو به هر سمت که بچرخد، سیبک چرخ ها را به همان سمت می چرخاند. همچنین با تحمل مقداری از وزن خودرو کمک می کند خودرو به نرمی حرکت کند و در دست اندازها و ناهمواری های جاده تکان زیادی نداشته باشد و این تکان ها به داخل کابین خودرو منتقل نشود.

  سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات موبایل

  +
  -
  نمایش

  آیا دوره آموزش جلوبندی سازی احتیاج به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ: خیر دوره آموزش جلوبندی سازی احتیاج به پیش نیاز ندارد.

  +
  -
  نمایش

  آیا عیب یابی سیستم ترمز ABS جزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو است؟

  پاسخ:بله عیب یابی سیستم ترمز ABSجزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد.

  +
  -
  نمایش

  آیا تعمیرات کمک فنر در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله تعمیرات کمک فنر در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش

  آیا نرم کردن فرمان خودرو جزء مباحث آموزشی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد؟

  پاسخ: بله نرم کردن فرمان جزء مبحث آموزشی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد

  +
  -
  نمایش

  آیا رفع نشتی جعبه فرمان در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه تعمیرات موبایل فنی پارس به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش

  کلاس تعمیرات موبایل چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنی پارس بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی پارس به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می تواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پرداخت شهریه دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش

  چرا باید دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو را در آموزشگاه فنی پارس پارس بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  مقالات مرتبط با دوره

  hr
  امتیاز
  [رای: 0 میانگین: 0]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.