دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

آموزش مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 6500000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 5000000 تومان

تاریخ شروع:5,10,20 هرماه

مدت دوره:یک هفته

آموزش جلوبندی سازی خودرو

hr

با توجه به اینکه امروزه جلوبندی سازی خودرو به یکی از پردرآمد ترین مشاغل فنی تبدیل شده است افراد زیادی تمایل به ثبت نام در این حرفه را دارند. آموزشگاه فنی پارس با برگزاری دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در بهترین شرایط توانسته جایگاه قابل قبولی را در بین مهارت آموزان بدست آورند. هدف اصلی آموزشگاه فنی از برگزاری این دوره، تربیت نیروی متخصص جهت ورود به بازار کار است. این دوره در آموزشگاه فنی پارس کاملا به صورت عملی و پروژه محور برنامه ریزی شده و بعد از اتمام دوره به مهارت آموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه می‌شود. کارآموزان می‌توانند با شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در مدت زمان کوتاهی به تعمیرکاری حرفه ای تبدیل شوند و بعد از ورود به بازار کار از درآمد بالای این حرفه بهره ببرند.

نمونه ای از سرفصل های تخصصی این دوره شامل: آموزش تعویض انواع لنت های ترمز دیسکی و کاسه ای، آشنایی با انواع سیستم پایداری چرخ (کمبر، کستر،تواین To in، تواوت To out)، آموزش تعمیر جعبه فرمان های هیدرولیکی و آموزش تنظیم ارتفاع انواع خودرو می باشد. ازآنجایی که آموزش جلوبندی سازی خودرو از آموزش های بسیار تخصصی و کاربردی به حساب می آید، با فراگیری آن و انجام چند پروژه عملی، می توانید با رزومه بسیار مناسب به بازار کار این حوزه ورود کنید، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و در نهایت به درآمدی مطلوب برسید. لازم به ذکر است مشاغل فنی دارای محدودیت سنی هم نمی باشند و اگر شاغل هم باشید به عنوان کار دوم می توانید از آن بهره مند شوید.

آموزش جلوبندی سازی خودرو

سرفصل های دوره آموزشی جلوبندی سازی خودرو

hr
 • آشنایی با انواع سیستم پایداری چرخ (کمبر، کستر،تواین To in، تواوت To out)
 • آشنایی با انواع سیستم تعلیق (پایداری چرخ)
 • آشنایی با انواع سیستم ترمز (ABS,EPB,EBD,EBA,ESP(
 • آشنایی با تمامی اجزای جلوبندی(جعبه فرمان، سیبک، پلوس، طبق، میل تعادل)
 • آموزش هواگیری انواع سیستم ترمزهای خودرو
 • آموزش تنظیم باد انواع خودرو
 • آموزش تنظیم ارتفاع انواع خودرو
 • آموزش تنظیم زوایای چرخ
 • آموزش تنظیم فرمان انواع خودرو
 • آموزش تعمیر جعبه فرمان های هیدرولیکی
 • آموزش تعویض انواع لنت های ترمز دیسکی و کاسه ای
 • آموزش عیب یابی انواع تعلیق خودرو
 • آموزش تعمیر جعبه فرمان های معمولی

ثبت نام دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودروآموزش سوپاپ تراشیآموزش گیربکس های دستیموتور خودوروهای داخلیآموزش تنظیم موتورآموزش جلوبندی سازی خودروآموزش گیربکس های اتومات

  مزایای کلاس آموزشی جلوبندی سازی خودرو

  hr

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های کشور در زمینه برگزاری دوره های تخصصی تعمیر موتور خودروهای داخلی است. انتخاب بهترین آموزشگاه برای هنرجویان با توجه به تعداد زیاد آموزشگاه ها کار دشواری به نظر میرسد. برخی مزایای دوره تخصصی موتور خودروهای داخلی آموزشگاه فنی که آن را از سایر آموزشگاه ها متمایز میکند شامل: استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند، تمامی مراحل آموزش تعمیر موتور پراید و پیکان به صورت عملی می‌باشد، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره و موارد دیگر.

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با دوره جلوبندی سازی خودرو

  hr
  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  هزینه دوره: 11900000

  هزینه دوره با تخفیف : 9100000

  مدت دوره :دو هفته

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  هزینه دوره: 8200000

  هزینه دوره با تخفیف : 6300000

  مدت دوره :سه هفته

  آموزش گیربکس های دستی

  آموزش گیربکس های دستی

  هزینه دوره: 4900000

  هزینه دوره با تخفیف : 3700000

  مدت دوره :2 هفته

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  هزینه دوره: 11900000

  هزینه دوره با تخفیف : 9100000

  مدت دوره :3 هفته

  نام دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو
  هزینه دوره: 6,500,000
  هزینه دوره با تخفیف: 5,000,000
  مدت دوره: یک هفته
  نوع دوره: عملی

  بازار کار جلوبندی سازی خودرو

  hr

  جلوبندی خودرو چیست؟

  جلوبندی خودرو شامل قسمت‌های جلو و زیرین خودرو است که شامل قسمت‌های مختلفی می باشد. هریک از این بخش‌ها وظیفه مختص به خود را دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. ممکن است برخی افراد، جلوبندی ماشین را با سیستم تعلیق خودرو اشتباه بگیرند یا آن‌ها را یکی بدانند، اما این دو سیستم تفاوت‌هایی با هم دارند که یکی از این تفاوت‌ها، این است که سیستم تعلیق، نه تنها بخش جلو و چرخ‌های جلو را پوشش می‌دهد، بلکه در کمک فنرها و چرخ‌های عقب نیز تاثیرگذار است. اما جلوبندی خودرو، برخلاف سیستم تعلیق، هیچ تاثیری بر چرخ‌های عقب ندارد و تنها به چرخ‌ها و بخش جلویی خودرو شامل فرمان و میل فرمان تاثیر می‌گذارد.

  آموزش جلوبندی سازی خودرو

  جلوبندی سازی خودرو از رشته های پرطرفدار و محبوب مربوط به مکانیک خودرو است که علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. با توجه به ویژگی های مثبت فراوان این حرفه مثل بازار کار خوب، سختی کاری کم، فراگیری راحت و سریع این حرفه آموزشگاه فی پارس دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو را زیر نظر اساتید برجسته و مجرب و در محیطی مجهز برگزار میکند. مهارت آموزان در این دوره به تمامی مباحث مهم مورد نیاز برای جلوبندی سازی مسلط خواهند شد. برای مثال آموزش تنظیم فرمان خودرو، عیب یابی انواع تعلیق خودرو، تعمیر جعبه فرمان های معمولی و هیدرولیکی، هواگیری انواع سیستم های خودرو، آشنایی با انواع سیستم پایداری چرخ و... از سرفصل های این دوره آموزشی است. در ادامه با ما همراه باشید تا از بازار کار و درآمد این حرفه بیشتر بدانیم.

  بازار کار جلوبندی سازی خودرو

  با توجه به این که جلوبندی اهمیت زیادی در عملکرد خودرو دارد، دارندگان خودروها توجه خاصی به جلوبندی دارند و برای بهبود عملکرد وسیله خود، اقدام به تعمیر و رفع مشکلات پیش آمده می کنند که برای بررسی این مشکلات به متخصص نیاز می باشد. بنابراین، بدیهی است که جلوبندی سازی خودرو از بازار کار خوبی برخوردار است.

  درآمد جلوبندی سازی چقدر است؟

  لازم به ذکر است که به طور کلی شغل های مربوط به خودرو، از بازار کار و درآمد خوبی برخوردار هستند و نه تنها هیچ وقت از رونق نمی افتند، بلکه با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد خودروهای در دسترس مردم، این مشاغل از بازار خوبی برخوردارند و به تبع آن درآمد قابل توجهی هم دارند.

  یکی از شاخه های پردرآمد مربوط به خودرو، جلوبندی سازی خودرو می باشد. به جرأت می توان گفت که این حرفه علاوه بر برخورداری از بازار کار رضایت بخش، از درآمد خوبی هم برخوردار است. البته، بدیهی است که میزان درآمد افراد در هر حرفه ای که باشند به دانش و مهارت آن‌ها بستگی دارد، جلوبندی سازی خودرو نیز از این مورد مستثنی نیست و هرچقدر که شما تخصص و مهارت داشته باشید به همان میزان می‌توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید و در پی آن درآمد بالایی داشته باشید.

  چگونه مهارت لازم جلوبندی سازی را بدست آوریم؟

  برای اینکه به یک تعمیرکار متخصص جلوبندی سازی خودرو تبدیل شوید، از دو روش می‌توانید اقدام کنید.

  روش اول: استخدام در یک مغازه تعمیرات و جلوبندی سازی خودرو به عنوان کارآموز و شاگرد می‌باشد که این روش پیشنهاد نمی شود زیرا بسیار زمان بر است و برای افرادی که می‌خواهند سریع وارد بازار کار شوند، مناسب نیست.

  روش دوم: شرکت در دوره های آموزش فنی حرفه ای است، که در مدت زمان کوتاهی می‌توان مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کرد.

  سرمایه لازم برای ورود به حرفه جلوبندی سازی خودرو

  در صورتی که تمایل به راه اندازی تعمیرگاهی را دارید، نیاز به مقدار قابل توجهی سرمایه جهت اجاره مغازه و تهیه لوازم است. اما اگر به فکر استخدام در شرکت های خودرو سازی یا مغازه های جلوبندی سازی هستید، به سرمایه آنچنانی نیاز ندارید.

  جهت شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو نیاز به چه پیش زمینه ای داریم؟

  کارآموزان احتیاج به هیچ مهارت یا پیش نیازی برای شرکت در دوره جلوبندی سازی خودرو ندارند، چرا که در این دوره ها تمامی مطالب مورد نیاز، از صفر تا صد، بی هیچ کم و کسری بیان خواهد شد. این مورد نیز یکی از مزیت‌های بزرگ شرکت در این دوره به حساب می آید.

  جلوبندی سازی خودرو مناسب چه افرادی است؟

  با توجه به اینکه جلوبندی سازی خودرو جزء شغل‌های پر درآمد است و از بازار کار خوبی نیز برخوردار می باشد و برای موفقیت و پیشرفت در این شغل لازم است، استعداد و اراده کافی داشته باشید. همچنین توانایی بالا در حل مسئله، می تواند از دیگر معیارهای لازم برای این شغل باشد. خصوصیت دیگری که برای موفقیت در این حرفه باید داشته باشید، مهارت برقراری ارتباط با افراد مختلف می‌باشد که در این حرفه بسیار مهم و ضروری است.

  مزایای گذراندن دوره جلوبندی سازی خودرو در فنی پارس

  مزایایی که دوره آموزش جلوبندی سازی در آموزشگاه فنی دارد:

 • برگزاری دوره زیر نظر اساتید مجرب
 • عملی بودن آموزش ها
 • برگزاری کلاس در کارگاهی مجهز
 • دریافت مدرک فنی حرفه ای پس از اتمام دوره
 • پشتیبانی نامحدود از کارآموزان
 • معرفی خوابگاه در نزدیکی آموزشگاه، برای افرادی که از نقاط مختلف ایران در این دوره شرکت می‌کنند.
 • توجه داشته باشید که تمام این مزایا را معدود آموزشگاه معتبری می‌تواند به صورت یکجا به شما علاقه مندان این حرفه ارائه دهد پس این فرصت استثنائی را از دست ندهید.

  وظیفه جلوبندی خودرو چیست؟

  مهم‌ترین وظیفه ای که جلوبندی خودرو بر عهده دارد، تعلیق و هندلینگ خودرو در دست اندازها و ناهمواری های جاده است. به بیان دیگر، وظیفه اصلی جلوبندی خودرو این است که در برابر آسیب های ناشی از ناهمواری های جاده ای مقاومت کند و مانع تکان خوردن بیش از حد خودرو شود. بنابراین جلوبندی خودرو رابطه مستقیم با رفاه و راحتی سرنشینان خودرو دارد و در صورتی که این بخش به درستی عمل نکند، بدون شک آسایش سرنشینان از آنان سلب خواهد شد و مشکلاتی به وجود خواهد آمد. جلوبندی خودرو شامل بخش های مختلفی می باشد که هر یک تاثیر چشمگیری در عملکرد درست آن دارند، در ادامه به معرفی این بخش ها می‌پردازیم و وظایف هر یک از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  بخش‌های مختلف جلوبندی خودرو

 • سیستم فرمان
 • یکی از بخش‌های اصلی خودرو، فرمان است که وظیفه آن برقراری ارتباط میان راننده و خودرو به منظور کنترل و هدایت آن می‌باشد که نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. اجزای تشکیل دهنده فرمان شامل غربیلک، جعبه و میل فرمان است.

 • میل موجگیر (میل تعادل)
 • وظیفه میل تعادل همانطور که از اسمش مشخص است، حفظ تعادل خودرو می باشد. این بخش هنگام حرکت خودرو نیرو را بین چرخ های خودرو تقسیم می کند و مانع از فشار زیاد به یک طرف خودرو و چپ شدن خودرو در پیچ ها می شود به این صورت که میل تعادل به دو سر فنرهای سمت راست و چپ متصل می شود و زمانی که خودرو در پیچ حرکت می کند و کابین خودرو به سمت بیرون متمایل می شود، میل تعادل باعث سفت شدن سیستم تعلیق می شود و در نتیجه از چپ شدن خودرو جلوگیری می کند. از آنجایی که میل تعادل، حساس است، تعمیرکار برای تعمیر این بخش نیاز به دانش و مهارت زیادی دارد در غیر این صورت ممکن است با یک حرکت اشتباه در حین تعمیر مشکلات دیگری ایجاد شود.

 • سگ دست
 • سگ دست یک قطعه از چدن و شبیه یک لولا می‌باشد که دیسک‌های ترمز، فرمان خودرو، کمک‌ها و اتصالات چرخ‌ها همگی به آن متصل می‌شود. وظیفه سگ دست انتقال وزن خودرو به چرخ‌ها و زمین است که در محور فرمان قرار دارد و باعث می‌شود چرخ‌ها به راحتی روی محورشان بچرخند و رفاه خوبی را برای سرنشینان ماشین فراهم کند.

 • فنر و کمک فنر
 • فنرها در خودرو بیشترین ضربات و نوسانات ناشی از ناهمواری جاده ای را کنترل می‌کنند که وظیفه کمک فنر کنترل نوساناتی که به فنرها وارد می‌شود. معمولا کمک فنر در نزدیکی چرخ‌ها قرار دارد و با کنترل نوساناتی که به فنرها وارد می‌شود از تکان خوردن شدید خودرو جلوگیری می‌کند. در نتیجه آرامش نسبی را برای سرنشینان خودرو فراهم می‌کند.

 • طبق
 • طبق‌ها بازوهایی هستند که باعث اتصال سیستم تعلیق به شاسی خودرو می‌شوند. طبق‌ها از طریق بوش‌ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال گوی و کاسه به چرخ خودرو متصل می‌شود.

 • سیبک
 • سیبک قطعه ای کروی شکل است که علاوه بر متصل کردن چرخ‌ها به سیستم تعلیق خودرو، باعث چرخیدن چرخ‌ها می‌شود. همچنین سیبک‌ها باعث خنثی سازی حرکت‌های ناخواسته مانند حرکت روی دست اندازها می شود. فرمان خودرو به هر سمت که بچرخد، سیبک چرخ ها را به همان سمت می چرخاند. همچنین با تحمل مقداری از وزن خودرو کمک می کند خودرو به نرمی حرکت کند و در دست اندازها و ناهمواری های جاده تکان زیادی نداشته باشد و این تکان ها به داخل کابین خودرو منتقل نشود.

  سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات موبایل

  +
  -
  نمایش

  آیا دوره آموزش جلوبندی سازی احتیاج به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ: خیر دوره آموزش جلوبندی سازی احتیاج به پیش نیاز ندارد.

  +
  -
  نمایش

  آیا عیب یابی سیستم ترمز ABS جزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو است؟

  پاسخ:بله عیب یابی سیستم ترمز ABSجزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد.

  +
  -
  نمایش

  آیا تعمیرات کمک فنر در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله تعمیرات کمک فنر در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش

  آیا نرم کردن فرمان خودرو جزء مباحث آموزشی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد؟

  پاسخ: بله نرم کردن فرمان جزء مبحث آموزشی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد

  +
  -
  نمایش

  آیا رفع نشتی جعبه فرمان در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه تعمیرات موبایل فنی پارس به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش

  کلاس تعمیرات موبایل چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنی بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می تواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پرداخت شهریه دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش

  چرا باید دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو را در آموزشگاه فنی پارس بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  مقالات مرتبط با دوره

  hr
  • آموزش ریست کردن ایسیو
   آموزش ریست کردن ایسیو بدون استفاده از دستگاه دیاگ
   امروزه در زمینه خودروسازی، شاهد پیشرفت تکنولوژی خودروها هستیم. تعدادی از قطعات الکترونیکی قدیمی با نمونه های جدید آن جایگزین شده اند. این قطعات جدید تعمیر […]
  • تبدیل گیربکس دستی به اتومات
   تبدیل گیربکس دستی به اتومات
   در جهان امروز، خودروهای با گیربکس اتوماتیک به طور گسترده ای استفاده می شوند. این نوع گیربکس ها به راحتی کنترل شده و توانایی تغییر دادن […]
  • زمان تعویض روغن گیربکس
   زمان تعویض روغن گیربکس
   روغن گیربکس یکی از عوامل حیاتی در عملکرد صحیح و بهینه خودروها است. رعایت زمان تعویض روغن گیربکس باعث حفظ عمر و بهبود کارایی قطعات درون […]
  • انواع سنسور های ایسیو در فنی پارس
   انواع سنسورهای ایسیو چیست؟
   پیش از آن که به بررسی انواع سنسور ها بپردازیم؛ لازم است مقدمه ای کلی پیرامون این اصطلاح را به شیوه مختصر ارائه کنیم تا علاقمندان […]
  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *