آموزش تعمیرات کولر گازی

دوره تعمیرات کولر گازی مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 2700000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 1900000 تومان

تاریخ شروع:1و15 هرماه

مدت دوره:3 هفته

معرفی دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

hr

دوره آموزش تعمیرات کولر گازی اسپیلت فنی پارس از دوره های محبوب تاسیسات است. با توجه به مزایای فراوان کولر گازی امروزه استفاده از آن در بیشتر مکان ها دیده می شود و این موضوع بازار کار تعمیرات کولر گازی را بسیار پررونق نموده است. بنابراین با آموزش تعمیر کولر گازی می توانید بازار کار خوبی برای خود داشته باشید.

دوره آموزش کولر گازی آموزشگاه فنی یکی از دوره های تخصصی است که به صورت جامع به آموزش صفر تا صد کولر گازی می پردازد . آموزش ها در این دوره به صورت عملی بوده و شما را برای ورود به بازار کار آماده می کند. این شیوه آموزش باعث شده تا در انتهای دوره، به صورت کامل تعمیر انواع کولر گازی را یاد بگیرید و به یک تعمیر کار حرفه ای کولر گازی تبدیل شوید.

آموزش نصب کولر گازی از دیگر دوره های مرتبط با کولر گازی بوده که به صورت تخصصی به آموزش مرحله به مرحله نحوه نصب انواع مدل های کولر گازی می پردازد.

آموزش تعمیرات کولر گازی

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

hr
 • آشنایی با قطعات کولر گازی (اسپیلت)
 • آشنایی با لوازم تعمیرات کولر گازی
 • آموزش تست کردن قطعات معیوب الکتریکی و تعویض صحیح آنها
 • معرفی تنظیمات به وسیله کنترل تمام برندهای کولر گازی
 • معرفی برندهای معتبر کولر گازی
 • آموزش باز و بسته کردن صحیح پنل
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم تهویه مطبوع
 • آموزش مدارات الکتریکی و الکترونیکی کولر گازی
 • آموزش تعویض لوله مسی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سرما ساز کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای مکانیکی کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای الکترونیکی کولر گازی
 • شناخت کدهای خطا و نحوه شناسایی عیوب خطا
 • آشنایی با انواع موتورهای مورد استفاده در کولرهای گازی
 • آشنایی با مبردهای جدید و نحوه شارژ مبردهای جدید به سیستم
 • آموزش عیب یابی برد الکترونیک و روش صحیح تعویض برد الکترونیک
 • آموزش نحوه عملکرد شیر ۴ راهه در کولر سرد و گرم و آموزش تشخیص خرابی آن
مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  مزایای دوره آموزش تعمیرات کولر گازی فنی پارس

  hr

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه تعمیرات کولر گازی در تهران است. با توجه به اینکه تعداد آموزشگاه های فنی در کشور زیاد است، یکی از چالش های کارآموزان انتخاب بهترین آموزشگاه کولر گازی می باشد. برخی مزایای دوره تعمیر کولر گازی آموزشگاه فنی که آن را از سایر آموزشگاه ها متمایز میکند عبارتند از: استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند، آموزش کاملا عملی در کارگاه های مجهز، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره، تدارک خوابگاه برای کارآموزان و موارد دیگر

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با آموزش تعمیرات کولر گازی

  hr
  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  هزینه دوره: 2800000

  هزینه دوره با تخفیف : 2000000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش نصب پکیج دیواری

  آموزش نصب پکیج دیواری

  هزینه دوره: 1700000

  هزینه دوره با تخفیف : 1200000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش نصب کولر گازی

  آموزش نصب کولر گازی

  هزینه دوره: 1700000

  هزینه دوره با تخفیف : 1200000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش تعمیرات یخچال

  آموزش تعمیرات یخچال

  هزینه دوره: 4000000

  هزینه دوره با تخفیف : 2800000

  مدت دوره :دو هفته

  نام دوره آموزش تعمیرات کولر گازی
  هزینه دوره: 2,700,000
  هزینه دوره با تخفیف: 1,900,000
  مدت دوره: 3 هفته
  نوع دوره: عملی

  آموزش کولر گازی

  hr

  کولر گازی یک سیستم تهویه است که به دلیل کاربردها و مزایای بسیاری که دارد امروزه بسیار مورد علاقه افراد قرار گرفته است و شاهد نصب آن در انواع ساختمان ها هستیم. این دستگاه مانند دیگر لوازم عمری مفید دارد و قطعات آن با گذشت زمان معیوب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. همچنین استفاده نامناسب از آن نیز مشکلاتی را در کولر گازی ایجاد می کند. کولرهای گازی با گذشت زمان با مشکلاتی از قبیل خاموش شدن، آب دادن، خنک نکردن، تمام شدن گاز، نشتی و غیره روبه رو می شوند. بنابراین یک تعمیرکار کولر گازی بایستی بتواند این مشکلات را به خوبی عیب یابی و تعمیر نماید. یکی از بهترین روش ها برای آموزش تعمیرات کولر گازی شرکت در دوره تعمیر کولر گازی است. در این دوره ها کولر گازی در انواع برندهای ال جی، سامسونگ، گری و غیره به شما عزیزان آموزش داده می شود.

  آموزش صفر تا صد تعمیرات کولر گازی

  آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای

  اما چگونه می توان دوره تعمیر کولر گازی فنی حرفه ای را گذراند؟ آیا تمامی آموزشگاه ها این دوره را برگزار می کنند؟ اگر می خواهید دوره تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای را سپری کنید بایستی این دوره را در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بگذرانید. متاسفانه همه مراکز برگزار کننده دوره آموزش تعمیرات کولر گازی مجوز لازم را از سازمان فنی حرفه ای دریافت نکرده اند اما ممکن است به دروغ بیان کنند که این مجوز را اخذ نموده اند. آموزشگاه فنی یکی از مراکزی است که زیر نظر این سازمان دوره های آموزش تعمیر کولر گازی را برگزار می نماید. بنابراین با شرکت در دوره تعمیرات کولر گازی این مرکز آموزشی، می توانید این دوره را با خیالی آسوده و در یک مرکز مطمئن سپری کنید.

  آموزش تعمیرات کولر گازی در تهران

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات کولر گازی در تهران است و همه ساله کارآموزان بسیاری در این دوره ثبت نام می کنند. عملی بودن دوره های برگزار شده در این مرکز، جامع و کامل بودن سرفصل ها، حرفه ای بودن اساتید، مدرک معتبر، بازآموزیی رایگان برخی از ویژگی هایی است که باعث شده نه تنها کارآموزان تهرانی بلکه علاقه مندان بسیاری از شهرستان ها و استان های مختلف در دوره تعمیرات کولرگازی فنی پارس ثبت نام کنند. این مجموعه برای رضایت هر چه بیشتر عزیزانی که ساکن استان تهران نیستند خوابگاه های را معرفی می کند. بنابراین اگر ساکن تهران نیستید نگران محل اقامت خود نباشید.

   بازار کار و آینده شغلی تعمیرات کولر گازی

  حتما این سوال ذهنتان را درگیر کرده است که بازار کار تعمیرات کولر گازی چگونه است؟ آیا در صورت آموزش تعمیر کولر گازی و یادگیری مهارت های این رشته می توان به درآمد بالایی دست یافت؟ آینده شغلی تعمیرکار کولر گازی چگونه است؟ در این بخش می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. اگر نگاهی به اطراف داشته باشید متوجه می شوید که کولرگازی دستگاهی است که بسیاری از رستورانها، ادارات، منازل مسکونی، هتل ها و غیره برای تهویه هوا استفاده می کنند و آمار و بررسی ها نشان می دهد که تعداد متقاضیان و خریداران کولر گازی در آینده بیشتر خواهد شد. کولر گازی نیز مانند همه وسایل دیگر عمر مفیدی دارد و پس از مدتی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. بنابراین به خوبی می توان نتیجه گرفت که تعمیرات کولر گازی جز آن دسته از مشاغلی است که بازارکار خوبی دارد و آینده شغلی آن نیز بسیار پر رونق است. بنابراین می توان درآمد بالایی را برای متخصصان این رشته فنی متصور شد، پس اطمینان داشته باشید که با آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای می توانید از یک شغل پردرآمد و پولساز بهره مند شوید

  میزان درآمدزایی شغل تعمیرات کولر گازی چه قدر است ؟

  شغل نصب و تعمیرات کولر گازی جز آن دسته از مشاغل فنی است که بازار کار عالی و درخشانی داشته و ورود به آن نیاز به سرمایه بالایی ندارد و با سرمایه اندک ۱۰ میلیون تومانی می توانید به راحتی جذب بازار کار آن شده و خیلی سریع به درآمد بالایی دست یابید.

  درآمد این شغل بسته به مهارت شما از 10 الی 20 میلیون در ماه متغیر خواهد بود. طبیعتا به هر میزان تجربه شما در این شغل بیشتر شود و با شرکت در دوره آموزش تعمیر کولر گازی تسلط بهتری بر روی نصب و تعمیرات کولرهای گازی داشته باشید و بتوانید انواع برند داخلی و خارجی کولر گازی را تعمیر کنید درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

  اگر مهارت های خود را در این رشته افزایش دهید و مهارت لازم در تعمیر و عیب یابی این دستگاه را کسب نمایید و علاوه بر نصب و تعمیرات کولر گازی بتوانید انواع مدل های پکیج را نیز عیب یابی و تعمیر کنید بدون شک درآمد شما بسیار بیشتر خواهد شد. برای یادگیری نصب و تعمیرات پکیج تنها کافیست در دوره های آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج آموزشگاه فنی شرکت کنید.

  آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای

  روش کار سیستم سرمایشی کولر گازی به چه صورت است؟

  حالا که با بازارکار تعمیرات کولر گازی آشنا شدیم نوبت آن است که با نحوه کارکردن و مشکلات آن نیز آشنا شویم. اما چگونه کولر گازی هوا را خنک می کند؟ باد گرم داخل محیط خانه یا محل کار توسط فن وارد یونیت داخلی شده و در آنجا مبرد گازی توسط کمپرسور با فشار زیاد به سمت کندانسور رفته وسپس با از دست دادن گرمای خود، به مایع تبدیل می‌شود. بعد از آن از شیر انبساط عبور میکند تا با افت فشار به حالت  دو فاز (مایع و گاز) تبدیل شود و بعد به سمت ورودی اپراتور برود. در این قسمت تحت تاثیر محیط مجددا به گاز تبدیل میشود و این سرما را به سیم پیچ های اواپراتور می دهد و این سیکل تا وقتی که دستگاه روشن باشد ادامه دارد و هوای وارد شده به یونیت به این صورت خنک و از قسمت دیگر به محیط باز گردانده می شود. با شرکت در دوره آموزش تعمیر کولر گازی به طور کامل با این دستگاه و نحوه کار آن آشنا خواهید شد.

  نشانه های خرابی کولر گازی چیست؟

 • سوپرهیت
 • تفاوت دمای بین دمای تبخیر مبرد در اپراتور و دمای بخار خروجی اپراتور را نشان می دهد که برای جلوگیری از ورود احتمالی مایع به کمپرسور و اطمینان از تغذیه کمپرسور توسط بخار خالص باید بررسی شود. مقدار زیاد سوپر هیت بیانگر کمبود مایع و مقدار کم آن بیان گر زیاد بودن مایع نسبت به ظرفیت تبخیر اپراتور است.

 • ساب کولینگ
 • تفاوت میزان دمای اشباع مایع مبرد در کندانسور را با دمای مایع در خروجی کندانسور بیان می کند. در شرایط نرمال ساب کولینگ باید بین 4 تا 7 سانتی گراد می باشد. ساب کولینگ زیاد نشان دهنده مقدار زیاد مایع مبرد در کندانسور است که معادل 12 می باشد. اگر ساب کولینگ 0 باشد به معنای کم بودن مایع در کندانسور است.

 • افت فشار
 • فشار پایین به معنای ضعف تبخیرکننده در تامین بخار لازم برای مکش کمپرسور می باشد و فشار بالا نشان دهنده ضعف کمپرسور در تامین شرایط مناسب برای مکش بخار تولید توسط اواپراتور است.

 • مشکلات موتور الکتریکی کمپرسور
 • کمپرسورهایی که برای سیستم های های تبرید کوچک به کار می روند معمولا تک فاز هستند و ممکن است دچار یکسری مشکلات الکتریکی از جمله در مقاومت شان شوند.

  اجزای تشکیل دهنده کولر گازی

  کولرهای گازی در دو حالت یک تکه و دو تکه طراحی و ساخته می شوند. در مدل های دو تکه دستگاه از دو یونیت جدا متصل بوسیله لوله های توکار تشکیل می شود، یونیت خارجی در خارج و یونیت داخلی در داخل ساختمان نصب می شود.در کولرهای گازی یک تکه ، تمامی قطعات در یک دستگاه می باشد و از آنجاییکه در سمت داخل پنجره نصب می شود، قسمت خارجی آن با هوای بیرون در ارتباط است. در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی به طور کامل با این اجزا و نحوه عیب یابی و تعمیر این قطعات آموزش داده می شود. اجزای پنل خارجی کولر گازی کمپرسور، کندانسور، فن و شیر انبساط است و اجزای پنل داخلی کولر گازی شامل فن خنک کننده، اواپراتور، فیلتر هوا، لوله تخلیه و دریچه است.

  آموزش رایگان تعمیرات کولر گازی

  آموزشگاه فنی در بخش مقالات به آموزش رایگان تعمیر کولر گازی می پردازد. در این بخش انواع مشکلات کولر گازی از قبیل آب دادن، خنک نکردن، خاموش شدن، روشن نشدن، گرم نکردن و دیگر مشکلات کولر گازی بررسی شده و نحوه عیب یابی و تعمیر این مشکلات به شما آموزش داده می شود. همچنین در این بخش می توانید سوالات خود را در زمینه تعمیرات کولر گازی از ما بپرسید و پاسخ را دریافت نمایید.

  سخن آخر

  آموزشگاه فنی پارس با سال ها تجربه در تعلیم و تربیت نیرو متخصص تعمیرات کولر گازی به طور سالانه افراد زیادی را در این حوزه تعلیم داده و روانه بازار کار می کند. آموزشگاه فنی پارس با تکیه بر مهارت و دانش اساتید خود تمامی دوره های آموزشی خود را همچون تعمیرات کولر گازی، تعمیرات پکیج دیواری و سایر دوره ها را در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی برگزار کرده و در صورت تمایل مهارت جویان بعد از سپری کردن دوره آموزشی می توانید، در آزمون سازمان فنی حرفه ای شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این سازمان، مدرک معتبر بین المللی این سازمان برای شما صادر خواهد شد. با داشتن چنین مدرکی می توانید برای مهاجرت به کشورهای توسعه یافته نیر اقدام کنید.

  نمایش بیشتر کوچک کردن

  سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

  +
  -
  نمایش

  نحوه آموزش در دوره تعمیرات کولر گازی به چه صورت است؟

  پاسخ:دوره به صورت عملی و در کارگاه میباشد و تمامی تجهیزات در اختیار هنرجویان قرار میگیرد.

  +
  -
  نمایش

  تعمیرات پنل کولر گازی به چه صورت است؟

  پاسخ : عیب یابی و تعمیرات پنل به صورت تخصصی آموزش داده می شود که شامل تست و عیب یابی و تعمیر موتور دمپر، موتور فن و برد و فیوز و… می باشد.

  +
  -
  نمایش

  آیا علاوه بر اجزای مکانیکی اجزای الکترونیکی هم آموزش داده میشود؟

  پاسخ: بله نحوه عیب یابی و رفع اجزای الکترونیکی آموزش داده میشود.

  +
  -
  نمایش

  آیا علاوه بر کولر گازی ،اسپلیت هم در این دوره آموزش داده میشود؟

  پاسخ: بله آموزش نصب اسپلیت به صورت کامل آموزش داده میشود.

  +
  -
  نمایش

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه به چه صورت میباشد؟

  پاسخ: ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش

  کلاس آموزش تعمیرات کولر گازی چند نفره می باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنی بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی به چه صورت میباشد؟

  پاسخ: پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود میباشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد..

  +
  -
  نمایش

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت میباشد؟

  پاسخ : کارآموزان هم میتوانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش

  چرا باید دوره آموزش تعمیرات کولر گازی را در آموزشگاه فنی بگذرانیم؟

  پاسخ: دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  آخرین مقالات نصب و تعمیرات کولر گازی

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.