آموزش تعمیرات کولر گازی

آموزش عملی تعمیر کولر گازی مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 1150000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 800000 تومان

تاریخ شروع:1و15 هرماه

مدت دوره:3 هفته

معرفی دوره تعمیرات کولر گازی

hr

دوره آموزش صفر تا صد تعمیرات کولر گازی اسپیلت فنی حرفه ای از دوره های محبوب آموزشگاه فنی پارس است. با توجه به مزایای فراوان کولر گازی امروزه استفاده از آن در بیشتر مکان ها دیده می شود. کولرهای گازی و اسپلیت علاوه بر خنک کردن محیط، رطوبت هوا را به حد استاندارد رسانده و همچنین باعث از بین رفتن باکتری ها و تصفیه کامل هوا می شود. با توجه به مزایای کولر گازی و استفاده آن در بیشتر مناطق نیاز به تعمیر آن همواره احساس می شود. با یادگیری تعمیرات کولر گازی می توانید بازار کار خوبی برای خود داشته باشید. دوره آموزش تعمیر کولر گازی فنی حرفه ای آموزشگاه فنی پارس یکی از دوره های تخصصی است که به صورت جامع به مباحث تعمیر انواع کولر گازی می پردازد. با شرکت در دوره کولر گازی به صورت کامل تعمیر انواع کولر گازی را یاد گرفته و تعمیر کار حرفه ای کولر گازی شوید.

آموزش نصب کولر گازی از دیگر دوره های مرتبط با کولر گازی بوده که به صورت تخصصی به آموزش مرحله به مرحله نحوه نصب انواع مدل های کولر گازی می پردازد.

آموزش تعمیرات کولر گازی

سرفصل های دوره آموزش کولر گازی

hr
 • آشنایی با قطعات کولر گازی (اسپیلت)
 • آشنایی با لوازم تعمیرات کولر گازی
 • آموزش تست کردن قطعات معیوب الکتریکی و تعویض صحیح آنها
 • معرفی تنظیمات به وسیله کنترل تمام برندهای کولر گازی
 • معرفی برندهای معتبر کولر گازی
 • آموزش باز و بسته کردن صحیح پنل
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم تهویه مطبوع
 • آموزش مدارات الکتریکی و الکترونیکی کولر گازی
 • آموزش تعویض لوله مسی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سرما ساز کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای مکانیکی کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای الکترونیکی کولر گازی
 • شناخت کدهای خطا و نحوه شناسایی عیوب خطا
 • آشنایی با انواع موتورهای مورد استفاده در کولرهای گازی
 • آشنایی با مبردهای جدید و نحوه شارژ مبردهای جدید به سیستم
 • آموزش عیب یابی برد الکترونیک و روش صحیح تعویض برد الکترونیک
 • آموزش نحوه عملکرد شیر ۴ راهه در کولر سرد و گرم و آموزش تشخیص خرابی آن
مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن

ثبت نام

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  مزایای آموزشگاه تعمیرات کولر گازی فنی پارس

  hr

  آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات کولر گازی در تهران است. با توجه به اینکه تعداد آموزشگاه های فنی در کشور زیاد است، یکی از چالش های کارآموزان انتخاب بهترین آموزشگاه کولر گازی می باشد. برخی مزایای دوره تعمیر کولر گازی آموزشگاه فنی پارس که آن را از سایر آموزشگاه ها متمایز میکند عبارتند از: استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند، آموزش کاملا عملی در کارگاه های مجهز، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره، تدارک خوابگاه برای کارآموزان و موارد دیگر

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط

  hr
  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  هزینه دوره: 1300000

  هزینه دوره با تخفیف : 900000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش نصب پکیج دیواری

  آموزش نصب پکیج دیواری

  هزینه دوره: 700000

  هزینه دوره با تخفیف : 500000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش نصب کولر گازی

  آموزش نصب کولر گازی

  هزینه دوره: 700000

  هزینه دوره با تخفیف : 500000

  مدت دوره :یک هفته

  آموزش تعمیرات یخچال

  آموزش تعمیرات یخچال

  هزینه دوره: 1850000

  هزینه دوره با تخفیف : 1300000

  مدت دوره :دو هفته

  آموزش صفر تا صد تعمیرات کولر گازی

  hr

  کولر گازی یک سیستم تهویه است که به دلیل کاربردها و مزایای بسیاری که دارد امروزه بسیار مورد علاقه افراد قرار گرفته است و شاهد نصب آن در انواع ساختمان ها هستیم. این دستگاه مانند دیگر لوازم عمری مفید دارد و قطعات آن با گذشت زمان معیوب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. همچنین استفاده نامناسب از آن نیز مشکلاتی را در کولر گازی ایجاد می کند. کولرهای گازی با گذشت زمان با مشکلاتی از قبیل خاموش شدن، آب دادن، خنک نکردن، تمام شدن گاز، نشتی و غیره روبه رو می شوند. بنابراین یک تعمیرکار کولر گازی بایستی بتواند این مشکلات را به خوبی عیب یابی و تعمیر نماید. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری مهارت های تعمیرات کولر گازی شرکت در دوره های کولر گازی است. در این دوره ها صفر تا صد تعمیرات کولر گازی در انواع برندهای ال جی ، سامسونگ، گری و غیره به شما عزیزان آموزش داده می شود.

  آموزش صفر تا صد تعمیرات کولر گازی

  آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای

  اما چگونه می توان دوره های تعمیر کولر گازی فنی حرفه ای را گذراند؟ آیا تمامی آموزشگاه ها این دوره را برگزار می کنند؟ اگر می خواهید دوره تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای را سپری کنید بایستی این دوره را در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بگذرانید. متاسفانه همه مراکز برگزار کننده دوره فوق مجوز لازم را از سازمان فنی حرفه ای دریافت نکرده اند اما ممکن است به دروغ بیان کنند که این مجوز را اخذ نموده اند. آموزشگاه فنی پارس یکی از مراکزی است که زیر نظر این سازمان دوره های تعمیر کولر گازی را برگزار می نماید. بنابراین با شرکت در دوره های این مرکز آموزشی می توانید این دوره را با خیالی آسوده و در یک مرکز مطمئن سپری کنید.

  آموزش تعمیرات کولر گازی در تهران

  آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین مراکز برای یادگیری تعمیرات کولر گازی در تهران است و همه ساله کارآموزان بسیاری در این دوره ثبت می کنند.عملی بودن دوره های برگزار شده در این مرکز، جامع و کامل بودن سرفصل ها، حرفه ای بودن اساتید، مدرک معتبر، بازآموزیی رایگان برخی از ویژگی هایی است که باعث شده نه تنها کارآموزان تهرانی بلکه علاقه مندان بسیاری از شهرستان ها و استان های مختلف در دوره کولرگازی فنی پارس ثبت نام کنند. این مجموعه برای رضایت هر چه بیشتر کارآموزانی که ساکن استان تهران نیستند خوابگاه های را به کارآموزان معرفی می کند. بنابراین اگر ساکن تهران نیستید نگران محل اقامت خود نباشید.

   بازار کار و آینده شغلی تعمیرات کولر گازی

  حتما این سوال ذهنتان را درگیر کرده است که بازار کار تعمیرات کولر گازی چگونه است؟ آیا در صورت یادگیری مهارت های این رشته می توان به درآمد بالایی دست یافت؟ آینده شغلی تعمیرکار کولر گازی چگونه است؟ در این بخش می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. اگر نگاهی به اطراف داشته باشید متوجه می شوید که کولرگازی دستگاهی است که بسیاری از رستورانها، ادارات، منازل مسکونی، هتل ها و غیره برای تهویه هوا استفاده می کنند و آمار و بررسی ها نشان می دهد که تعداد متقاضیان و خریداران کولر گازی در آینده بیشتر خواهد شد. کولر گازی نیز مانند همه وسایل دیگر عمر مفیدی دارد و پس از مدتی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. بنابراین به خوبی می توان نتیجه گرفت تعمیرات کولر گازی جز آن دسته از مشاغلی است که بازارکار خوبی دارد و آینده شغلی آن نیز بسیار پر رونق می باشد. بنابراین می توان درآمد بالایی را برای متخصصان این رشته فنی متصور شد.

  میزان درآمدزایی شغل تعمیرات کولر گازی چه قدر است ؟

  شغل نصب و تعمیرات کولر گازی جز آن دسته از مشاغل فنی است که بازار کار عالی و درخشانی داشته و ورود به آن نیاز به سرمایه بالایی ندارد و با سرمایه اندک ۱۰ میلیون تومانی می توانید به راحتی جذب بازار کار آن شده و خیلی سریع به درآمد بالایی دست یابید.

  درآمد این شغل برای شما بسته به مهارت شما از 10 الی 20 میلیون در ماه متغیر خواهد بود. طبیعتا به هر میزان تجربه شما در این شغل بیشتر شود و تسلط بهتری بر روی نصب و تعمیرات کولرهای گازی داشته باشید و بتوانید انواع برند داخلی و خارجی کولر گازی را تعمیر کنید درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

  اگر مهارت های خود را در این رشته افزایش دهید و با شرکت در دوره های آموزش نصب کولر گازی علاوه بر تعمیرات مهارت لازم در تعمیر و عیب یابی این دستگاه را کسب نمایید. همچنین علاوه بر نصب و تعمیرات کولر گازی بتوانید انواع مدل های پکیج را نیز عیب یابی و تعمیر کنید بدون شک درآمد شما بسیار خواهد شد. برای یادگیری نصب و تعمیرات پکیج تنها کافیست در دوره های آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج آموزشگاه فنی پارس شرکت کنید.

  آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای

  تعمیرکار کولر گازی چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

  کولرهای گازی با گذشت زمان با مشکلات گوناگونی رو به رو می شوند. یک تعمیرکار کولر گازی پس از بررسی این دستگاه بایستی به سرعت علت بروز مشکل را شناسایی و بهترین اقدام را برای تعمیر آن انجام دهد. رفع مشکل آب دادن کولر گازی، رفع نشتی کولر گازی، شارژ گاز کولر گازی، با زو بسته کردن پنل، حل مشکل خاموش شدن کولر گازی، تعویض و تعمیر قطعات مکانیکی و الکترونیکی کولر گازی، تمیز کردن کولر گازی، شستشو کولر گازی، رفع مشکلات مربوط به برد کولر گازی برخی از مهم ترین مهارت هایی است که تعمیرکار کولر گازی بایستی تسلط کافی به انجام آن داشته باشد.

  روش کار سیستم سرمایشی کولر گازی به چه صورت است؟

  حالا که با بازارکار تعمیرات کولر گازی آشنا شدیم نوبت آن است که با نحوه کارکردن و مشکلات آن آشنا شویم. اما چگونه کولر گازی هوا را خنک می کند؟ باد گرم داخل محیط خانه یا محل کار توسط فن وارد یونیت داخلی شده و در آنجا مبرد گازی توسط کپرسور با فشار زیاد به سمت کندانسور رفته و پس از از دست دادن گرمای خود، به مایع تبدیل میشود. بعد از آن از شیر انبساط عبور میکند تا با افت فشار به حالت  دو فاز (مایع و گاز) تبدیل شود و بعد به سمت ورودی اواپراتور برود. در این قسمت تحت تاثیر محیط مجددا به گاز تبدیل میشود و این سرما را به سیم پیچ های اواپراتور می دهد و این سیکل تا وقتی که دستگاه روشن باشد ادامه دارد و هوای وارد شده به یونیت به این صورت خنک و از قسمت دیگر به محیط باز گردانده می شود.

  نشانه های خرابی کولر گازی چیست؟

  • سوپرهیت

  تفاوت دمای بین دمای تبخیر مبرد در اواپراتور و دمای بخار خروجی اواپراتور می باشد را نشان می دهد که برای جلوگیری از ورود احتمالی مایع به کمپرسور و اطمینان از تغذیه کمپرسور توسط بخار خالص باید بررسی شود. مقدار زیاد سوپر هیت بیانگر کمبود مایع و مقدار کم آن بیان گر زیاد بودن مایع نسبت به ظرفیت تبخیر اپراتور است.

  • ساب کولینگ

  تفاوت میزان دمای اشباع مایع مبرد در کندانسور را با دمای مایع در خروجی کندانسور بیان می کند. در شرایط نرمال ساب کولینگ باید بین 4 تا 7 سانتی گراد می باشد. ساب کولینگ زیاد نشان دهنده مقدار زیاد مایع مبرد در کندانسور است که معادل 12 می باشد. اگر ساب کولینگ 0 باشد به معنای کم بودن مایع در کندانسور است.

  • افت فشار

  فشار پایین به معنای ضعف تبخیرکننده در تامین بخار لازم برای مکش کمپرسور می باشد و فشار بالا نشان دهنده ضعف کمپرسور در تامین شرایط مناسب برای مکش بخار تولید توسط اواپراتور است.

  • مشکلات موتور الکتریکی کمپرسور

  کمپرسورهایی که برای سیستم های های تبرید کوچک به کار می روند معمولا تک فاز هستند و ممکن است دچار یکسری مشکلات الکتریکی از جمله در مقاومت شان شوند.

  اجزای تشکیل دهنده کولر گازی

  کولرهای گازی در دو حالت یک تکه و دو تکه طراحی و ساخته می شوند. در مدلهای دو تکه دستگاه از دو یونیت جدا متصل بوسیله لوله های توکار تشکیل می شود، یونیت خارجی در خارج و یونیت داخلی در داخل ساختمان نصب می شود.در کولرهای گازی یک تکه ، تمامی قطعات در یک دستگاه می باشد و از آنجاییکه در سمت داخل پنجره نصب می شود، قسمت خارجی آن با هوای بیرون در ارتباط است.

  اجزای پنل خارجی کولر گازی:کمپرسور، کندانسور، فن و شیر انبساط اجزای پنل داخلی کولر گازی: فن خنک کننده، اواپراتور، فیلتر هوا، لوله تخلیه، دریچه

  آموزش رایگان تعمیرات کولر گازی

  آموزشگاه فنی پارس در بخش مقالات به صورت رایگان به آموزش تعمیر کولر گازی می پردازد. در این بخش انواع مشکلات کولر گازی از قبیل آب دادن، خنک نکردن، خاموش شدن، روشن نشدن، گرم نکردن و دیگر مشکلات کولر گازی بررسی شده و نحوه عیب یابی و تعمیر این مشکلات به شما آموزش داده می شود. همچنین در این بخش می توانید سوالات خود را در زمینه تعمیرات کولر گازی از ما بپرسید و پاسخ را دریافت نمایید.

  نمایش بیشتر کوچک کردن

  سوالات متداول دوره

  +
  -
  نمایش

  نحوه آموزش در این دوره به چه صورت است؟

  پاسخ:دوره به صورت عملی و در کارگاه میباشد و تمامی تجهیزات در اختیار هنرجویان قرار میگیرد.

  +
  -
  نمایش

  تعمیرات پنل کولر گازی به چه صورت است؟

  پاسخ : عیب یابی و تعمیرات پنل به صورت تخصصی آموزش داده می شود که شامل تست و عیب یابی و تعمیر موتور دمپر، موتور فن و برد و فیوز و… می باشد.

  +
  -
  نمایش

  آیا علاوه بر اجزای مکانیکی اجزای الکترونیکی هم آموزش داده میشود؟

  پاسخ: بله نحوه عیب یابی و رفع اجزای الکترونیکی آموزش داده میشود.

  +
  -
  نمایش

  آیا علاوه بر کولر گازی ،اسپلیت هم در این دوره آموزش داده میشود؟

  پاسخ: بله آموزش نصب اسپلیت به صورت کامل آموزش داده میشود.

  +
  -
  نمایش

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه به چه صورت میباشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش

  کلاس آموزش تعمیرات کولر گازی چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنی پارس بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی پارس به چه صورت میباشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود میباشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد..

  +
  -
  نمایش

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت میباشد؟

  پاسخ : کارآموزان هم میتوانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش

  چرا باید دوره آموزش تعمیرات کولر گازی را در آموزشگاه فنی پارس بگذرانیم؟

  پاسخ : دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  آخرین مقالات نصب و تعمیرات کولر گازی

  امتیاز
  [رای: 1 میانگین: 5]