دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

آموزش مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 4900000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 3700000 تومان

تاریخ شروع:۱و۱۵ هرماه

مدت دوره:یک هفته

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

hr

انژکتور خودرو یک قطعه الکترونیکی-مکانیکی است که در ورودی سیلندر خودرو قرار گرفته و وظیفه آن تنظیم و پایش سوخت به محفظه احتراق خودرو می باشد. پیش از ورود انژکتور وظیفه سوخت رسانی به سیلندر توسط کاربراتور انجام میشد. یکی از دلایل اصلی که خودروسازان در سیستم سوخت رسانی از انژکتور به جای کاربراتور استفاده کردند کاهش مصرف سوخت بود. امروزه تمامی خودروها از انژکتور استفاده می کنند. اگر انژکتور خودرو از کار بیفتد خودرو خاموش شده و قادر به حرکت نیست. راه تشخیص کار کردن انژکتور خودرو توسط دیاگ می باشد. یکی دیگر از دوره های آموزشگاه فنی دوره آموزشی کار با دستگاه دیاگ و انژکتور می باشد که زیرنظر اساتید مجرب و به صورت کاملا عملی برگزار می شود.

نمونه ای از سرفصل های تخصصی دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو شامل : خواندن کدهای خطای سنسور اکسیژن،سنسور مپ،سنسور دریچه گاز،استپر موتور و سنسور موتور و رفع عیوب سنسورها ، آموزش کامل سیستم سوخت رسانی (پمپ بنزین،ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)، آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل ،شمع و وایر) و آموزش ریست ایسیو با دیاگ می باشد که با آموزش این موارد و مباحث بسیار کاربردی دیگر، علاوه بر دیافت مدرک فنی حرفه ای، به یک تعمیرکار ماهر تبدیل شوید و درآمد خود را به حد ایده آلی برسانید. در صورتی که شاغل هم باشید به عنوان کار دوم می توان از آن بهره برد. پس از اتمام کلاس نیز شامل پشتیبانی منحصر به فردی نیز خواهید شد تا به طور تضمینی این دوره را یاد بگیرید. محدودیت سنی هم در این رشته وجود ندارد و در هر سن و سالی می توان فرآیند آموزش را طی کرد.

معرفی دوره  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگ

سرفصل های دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

hr
 • آموزش کامل سیستم سوخت رسانی (پمپ بنزین،ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)
 • آموزش کار با دستگاه دیاگ
 • آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل ،شمع و وایر)
 • عیب یابی و رفع عیب سیستم سوخت رسانی
 • عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه زنی
 • آموزش تست سلامت سیسم کشی سنسورها
 • آموزش تست عملگری با دیاگ
 • خواندن کدهای خطای سنسور اکسیژن،سنسور مپ،سنسور دریچه گاز،استپر موتور و سنسور موتور و رفع عیوب سنسورها ​
 • آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو
 • آموزش پاک کردن خطای ایسیو
 • آموزش ریست ایسیو با دیاگ
 • آموزش پارامتر خوانی
 • آموزش عیب یابی دریچه گاز
 • آموزش مدار و نقشه سنسورها

ثبت نام دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگآموزش تخصصی موتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  مزایای دوره های آموزشی انژکتور و دیاگ خودرو

  hr

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های کشور در زمینه برگزاری دوره تخصصی دیاگ و انژکتور است. انتخاب آموزشگاه درست برای هنرجویان با توجه به تعداد زیاد آموزشگاه ها کار دشواری به نظر می رسد. برخی از مزایای دوره تخصصی انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاه فنی که آن را از سایر اموزشگاه ها متمایز می کند عبارتند از: آموزش مباحث زیرنظر اساتید متخصص و حرفه ای ، آموزش تخصصی سیستم های انژکتوری و دیاگ به صورت عملی ، ارائه مدرک رسمی فنی حرفه ای، دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو و قسمت های مختلف شهر ، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره و موارد دیگر می باشد.

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با دوره انژکتور و دیاگ خودرو

  hr
  آموزش برق خودرو درجه 1

  آموزش برق خودرو درجه 1

  هزینه دوره: 11100000

  هزینه دوره با تخفیف : 8500000

  مدت دوره :سه هفته

  آموزش برق خودرو درجه 2

  آموزش برق خودرو درجه 2

  هزینه دوره: 7700000

  هزینه دوره با تخفیف : 5900000

  مدت دوره :2 هفته

  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  آموزش مکانیک خودرو درجه 1

  هزینه دوره: 11900000

  هزینه دوره با تخفیف : 9100000

  مدت دوره :دو هفته

  آموزش تنظیم موتور خودرو

  آموزش تنظیم موتور خودرو

  هزینه دوره: 4900000

  هزینه دوره با تخفیف : 3700000

  مدت دوره :یک هفته

  نام دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
  هزینه دوره: 4,900,000
  هزینه دوره با تخفیف: 3,700,000
  مدت دوره: یک هفته
  نوع دوره: عملی

  آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

  انژکتور قطعه ای الکترومکانیکی است که در ابتدای سیلندر خودرو قرار دارد و وظیفه کنترل و نظارت بر سوخت رسانی به محفظه احتراق ماشین را بر عهده دارد. علت اصلی به کارگیری انژکتور در خودروها کاهش قابل توجه مصرف سوخت می باشد. اگر انژکتور از کار بیفتد، ماشین متوقف می شود. دیاگ نیز اطلاعاتی را از واحد کنترل خودرو(ایسیو) استخراج می کند و با بررسی و آنالیز کدهای خطا، مشکل را در قسمت های مختلف خودرو شناسایی می کند. با وجود انژگتور در خودروها و همچنین اهمیت این قطعه، مجتمع فنی برق دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو را به صورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می کند. آموزش کار با ابزار عیب یابی خودرو، شناخت سیستم های انژکتوری و رفع مشکلات آن از جمله سرفصل های آموزشی این رشته در مجتمع فنی برق می باشد.

  علائم خرابی انژکتور و دیاگ خودرو

  مشکلات و علائم انژکتور به شما می گوید که چه زمانی آن را تعویض کنید. این تعویض باید با توجه به شرایط عمومی خودرو و توصیه های سازنده خودرو انجام شود و توسط یک تکنسین آموزش دیده تعمیر انژکتور انجام شود. علائم خرابی انژکتور خودرو بسته به سطح خرابی انژکتور متفاوت خواهد بود. اما در بیشتر موارد علائمی مانند انفجار موتور، ضربه زدن، دود اگزوز، از کار افتادن موتور یا عملکرد کلی خودرو، استارت سخت، مصرف ضعیف سوخت و غیره وجود دارد. یکی از علل و علائم خرابی انژکتور خودرو است.

  نحوه کار با دستگاه دیاگ خودرو

  ابتدا دستگاه را به کابل خودرو وصل کرده و سپس سوئیچ خودرو را باز کنید. پس از ورود به سیستم، نمایه خودرو را از صفحه انتخاب کنید. سپس نوع عیب یابی خودرو باید مشخص شود که مثلاً می تواند عیب یابی ایسیو باشد. سپس دستگاه شروع به اسکن کامپیوتر خودرو می کند و آن را با اعداد و نمودار نمایش می دهد. حال اگر اخطاری روی کامپیوتر ماشین وجود دارد باید آن را پاک کنید تا خطا برطرف شود. اگر با پاک کردن، ارور رفع شد به این معنی است که کامپیوتر ماشین به درستی کار می کند در غیر این صورت باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

  پیش نیاز ورود به دوره انژکتور و دیاگ خودرو

  پیشنهاد می شود جهت شرکت در دوره انژکتور و دیاگ خودرو با مکانیک خودرو آشنایی داشته باشید، اما اگر این مهارت را ندارید نگران نباشید زیرا تمام پیشنیاز ها و موارد ضروری در این دوره آموزش داده می شود و کارآموزان با کسب مهارت های لازم می توانند وارد بازار کار شوند.

  درآمد حاصل از شغل انژکتور و دیاگ خودرو

  درآمد این شغل ثابت نیست و بر اساس مهارت و مشتری مداری شما تعیین می شود. کارآموزان با شرکت در دوره های آموزش و کسب دانش و مهارت های لازم می توانند درآمد بسیار خوبی را تجربه کنند. درآمد حاصل از این شغل می تواند بین 22 تا 33 میلیون تومان در ماه باشد.

  سرمایه ورود به شغل انژکتور و دیاگ خودرو

  با در نظر گرفتن حساسیت این شغل تهیه ابزار و لوازم مخصوص این حرفه الزامی است. البته تهیه تجهیزات نیاز به هزینه زیادی ندارد و می توانید با قیمت مناسب بهترین تجهیزات را خریداری کنید. شناخت انواع برند محصولات از مهم ترین موضوعاتی است که قبل از خرید باید آن را در نظر گرفت. در دوره های انژکتور و دیاگ خودرو مجتمع فنی برق، اساتید مجرب این مجموعه بهترین ابزارها را به شما معرفی می کنند تا بتوانید پیشرفته ترین ابزارها را خریداری کنید و در کار خود موفق شوید. بنابراین، اصلا نگران سرمایه گذاری اولیه نباشید زیرا پس از مدت کوتاهی تمام هزینه ای که کرده اید به شما بازخواهد گشت.

  برای شروع این کار شما به تهیه ابزارهای زیر نیاز دارید :

 • ابزارهای تشخیصی، آزمایش و اندازه گیری
 • تستر باتری
 • ترمز سنج
 • محدوده آزمایشگاه
 • آزمایشگرهای مکانیکی
 • مولتی متر و آنالایزر
 • آزمایشگرهای فشار و خلا V
 • ابزارهای اسکن
 • نرم افزار
 • دماسنج ها
 • چراغ های زمان بندی
 • آچارهای گشتاور
 • کد خوان و ابزار اسکن
 • سنجنده سوراخ سیلندر
 • آنالیز کننده های انتشار
 • تست کننده های فشار سوخت
 • تست کننده های احتراق
 • آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو

  اگر تعداد خودروهای موجود در جامعه و افزایش چشم گیر خودروها را در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که بازار این حرفه روز به روز در حال رشد است. این رشد باعث شده است که بسیاری از آموزشگاه ها این دوره را برگزار کنند اما بهترین آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو، آموزشگاهی است که دارای اساتید مجرب باشد و مجهز به انواع تجهیزات باشد، سرفصل های دوره کامل و جامع باشد و پس از اتمام دوره مدرک معتبر بین المللی نیز برای کارآموز صادر شود. اگر به دنبال یک آموزشگاه معتبرهستید، حتما در این زمینه تحقیق کنید زیرا آموزش اولین و مهمترین قدم برای ورود موفق به بازارکار است.

  آموزش انژکتور و دیاگ خودرو فنی برق

  در این دوره شرکت کنندگان ابتدا نحوه کار با ابزارهای ساده و پیشرفته عیب یابی خودرو را فرا می گیرند، سپس با عیب یابی رفع خطا مانند زمان بندی و تنظیم قبل از احتراق، آموزش عیب یابی انژکتور آشنا می شوند. همچنین در این دوره با اصول به روز رسانی نرم افزار، نحوه نگهداری مولتی متر و تجهیزات دیاگ آشنا می شوید و نحوه تغییر پارامترهای خودرو و رفع ایرادات خودرو را یاد می گیرید. در واقع هر آنچه در این حرفه لازم است، فرا بگیرید در دوره آموزش انژگتور و دیاگ می آموزید بنابراین با اطمینان خاطر در این دوره شرکت کنید.

  سوالات متداول دوره آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگ

  +
  -
  نمایش آیا در این دوره کار با دستگاه دیاگ آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، نحوه تشخیص و رفع عیوب با دستگاه دیاگ آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش آیا کلیه اجزا تشکیل دهنده سیستم های انژکتوری در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، کلیه اجزاء تشکیل دهنده آن که شامل واحد ایسیو، سیستم جرقه زنی، سیستم سوخت رسانی و سیستم هوارسانی است آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش آیا در این دوره عیب یابی سیستم جرقه زنی هم آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش نحوه عیب یابی در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله عیب یابی بصورت کامل آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش آموزشگاه فنی چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ: مدارک معتبر، کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  +
  -
  نمایش نحوه ثبت نام در آموزشگاه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش کلاس آموزش تعمیر سیستم های انژکتوری چند نفره می باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنی به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می تواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  +
  -
  نمایش نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش چرا باید دوره تعمیر سیستم های انژکتوری را در آموزشگاه فنی بگذرانیم؟

  پاسخ: دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی:
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  مقالات مرتبط با دوره

  hr
  • آموزش ریست کردن ایسیو بدون استفاده از دستگاه دیاگ
   ریست کردن ایسیو بدون دستگاه دیاگ
   امروزه در زمینه خودروسازی، شاهد پیشرفت تکنولوژی خودروها هستیم. تعدادی از قطعات الکترونیکی قدیمی با نمونه های جدید آن جایگزین شده اند. این قطعات جدید تعمیر […]
  • تبدیل گیربکس دستی به اتومات
   تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک
   در جهان امروز، خودروهای با گیربکس اتوماتیک به طور گسترده ای استفاده می شوند. این نوع گیربکس ها به راحتی کنترل شده و توانایی تغییر دادن […]
  • زمان تعویض روغن گیربکس
   زمان تعویض روغن گیربکس
   زمان تعویض روغن گیربکس ماشین به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع گیربکس (دستی یا اتوماتیک)، شرایط رانندگی، و توصیه‌های سازنده خودرو. به طور معمول، […]
  • انواع سنسورهای ایسیو چیست؟
   انواع سنسورهای ایسیو چیست؟
   پیش از آن که به بررسی انواع سنسور ها بپردازیم؛ لازم است مقدمه ای کلی پیرامون این اصطلاح را به شیوه مختصر ارائه کنیم تا علاقمندان […]
  4.1/5 - (9 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *