دوره آموزش مالتی پلکس خودرو (برق شبکه ای)

آموزش مناسب بازار کار

با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

سرفصل ها ثبت نام
shape
آموزش مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای
30٪ تخفیف

هزینه دوره: 5100000 تومان

هزینه دوره با تخفیف: 3900000 تومان

تاریخ شروع:12 هرماه

مدت دوره:یک هفته

آموزش مالتی پلکس (برق شبکه ای)

hr

مالتی پلکس یا همان برق شبکه ای از دوره های تخصصی آموزشگاه فنی می باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه خودرو سیستم سیم کشی آنها همواره در حال پیچیده تر شدن است طوری که حجم بالای کابل و پیچیدگی زیاد آن خودروسازان را به چاره جویی انداخت و در نهایت باعث ابداع فناوری مالتی پلکس شد. سیستم مالتی پلکس با کم کردن تعداد سیم ها باعث کاهش پیچیدگی و سهولت عیب یابی خودرو گردید. این سیستم با توجه به مدرن بودن آن دارای بازار کار خوبی می باشد. آموزشگاه فنی با برگزاری دوره تخصصی مالتی پلکس زیرنظر اساتید مجرب و ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای آماده است تا کارآموزان را برای رسیدن به هدفشان یاری کند. با شرکت در دوره مالتی پلکس خودرو یا همان برق شبکه ای کارآموزان می توانند به عنوان یک فرد متخصص وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند.

برخی از سرفصل های دوره آموزش مالتی پلکس شامل: عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما و دسته برف پاک کن (KM2000 و com 2000)، شناخت قطعات و تجهیزات مرتبط با سیستم مالتی پلکس، تشخیص کامل سیم کشی شبکه و سیستم مالتی پلکس و آموزش نقشه خوانی و شناخت ترمینال ها می باشد. با یادگیری این موارد و بسیاری از موارد تخصصی دیگر و همچنین دریافت مدرک معتبر، با رزومه ای بسیار مناسب به دنیای تعمیرات خودرو وارد شوید و درآمد بی نظیری را داشته باشید. در این نوع مشاغل، محدودیت سنی هم وجود ندارد و سرمایه اصلی شما جهت ورود به بازار کار همان تخصصی است که طی دوره کسب کرده اید. پس از دوره نیز از پشتیبانی بسیار ویژه ای بهره مند می شوید.

 آموزش مالتی پلکس خودرو

سرفصل های دوره آموزش تخصصی برق شبکه ای خودرو (مالتی پلکس)

hr
 • آموزش نقشه خوانی و شناخت ترمینال ها
 • معرفی سیستم مالتی پلکس
 • شناخت قطعات و تجهیزات مرتبط با سیستم مالتی پلکس
 • معرفی سیستم شبکه بندی can
 • تشخیص کامل سیم کشی شبکه و سیستم مالتی پلکس
 • آشنایی با جعبه BSI
 • عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما و دسته برف پاک کن (KM2000 و com 2000)
 • آشنایی با نحوه کار شبکه کن (can) و روش عیب یابی
 • آشنایی با جعبه BSM

ثبت نام دوره آموزش مالتی پلکس خودرو (برق شبکه ای)

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش برق خودرو درجه 1آموزش برق خودرو درجه 2آموزش تخصصی برق شبکه ای (مالتی پلکس)آموزش ریمپینگ(ریمپ ecu)آموزش تعمیرات ایسیو (ECU)

  مزایای دوره آموزش برق شبکه ای خودرو (مالتی پلکس)

  hr

  آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های کشور در زمینه برگزاری دوره برق شبکه ای (مالتی پلکس) است. برخی مزایای دوره برق شبکه ای (مالتی پلکس) آموزشگاه فنی که آن را از سایر اموزشگاه ها متمایز می کند عبارتند از: استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند، تمامی مراحل آموزش برق شبکه ای (مالتی پلکس) به صورت عملی می باشد، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره و موارد دیگر

  سازمان فنی و حرفه ای

  تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای

  کیفیت مناسب آموزش

  کیفیت مناسب آموزش

  خوابگاه برای هنرجویان

  خوابگاه برای هنرجویان

  مدرک معتبر

  ارائه مدرک معتبر

  پشتیبانی نامحدود

  پشتیبانی نا محدود

  دسترسی آسان

  دسترسی آسان

  به روز بودن دوره

  به روز بودن دوره

  کارگاه مجهز

  کارگاه مجهز

  دوره های آموزشی مرتبط با آموزش مالتی پلکس خودرو (برق شبکه ای)

  hr
  آموزش برق خودرو درجه 1

  آموزش برق خودرو درجه 1

  هزینه دوره: 11100000

  هزینه دوره با تخفیف : 8500000

  مدت دوره :سه هفته

  آموزش برق خودرو درجه 2

  آموزش برق خودرو درجه 2

  هزینه دوره: 7700000

  هزینه دوره با تخفیف : 5900000

  مدت دوره :2 هفته

  آموزش ریمپ ایسیو ECU

  آموزش ریمپ ایسیو ECU

  هزینه دوره: 6000000

  هزینه دوره با تخفیف : 4600000

  مدت دوره :1 هفته

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  هزینه دوره: 11900000

  هزینه دوره با تخفیف : 9100000

  مدت دوره :3 هفته

  نام دوره آموزش مالتی پلکس خودرو
  هزینه دوره: 5,100,000
  هزینه دوره با تخفیف: 3,900,000
  مدت دوره: یک هفته
  نوع دوره: عملی

  آموزش مالتی پلکس خودرو صفر تا صد

  در آموزش مالتی پلکس مجتمع فنی برق دوره های خود را با توجه به نیازها و استانداردهای جهانی به کارآموزان ارائه می دهد تا کارآموزان تمام مباحث و سرفصل های این رشته را بیاموزند و دانش کسب شده را به خوبی مورد استفاده قرار دهند و پس از پایان دوره و دریافت مدرک و گواهینامه بین المللی سازمان فنی حرفه ای می تواند جواز کسب، وام اشتغال زایی دریافت کند، همچنین با ترجمه مدرک معتبر فنی حرفه ای می تواند نسبت به مهاجرت اقدام کند و در خارج از ایران به فعالیت در این زمینه مشغول شود.

  کاربرد مالتی پلکس در ماشین

  استفاده از مالتی پلکس در خودروها حجم کابل ها و تعداد اتصالات مورد استفاده در کابل و برق خودرو را بسیار کاهش می دهد و عیب یابی و تعمیر خودروها را آسان می کند. در گذشته برای خودروهایی که سیستم مالتی پلکس نداشتند، برای هر اتصال و هر دستگاهی که نیاز به برق داشت کابل های جداگانه با کانکتورهای مجزا استفاده می شد. این بدان معناست که مثلاً برای روشن کردن چراغ ها، راهنما، بوق، برف پاک کن ها برای هر کدام به یک جفت کابل جداگانه نیاز می شد.

  این وضعیت باعث می شد تا صدها کابل از روی داشبورد و درست از زیر فرمان خودرو عبور کنند و وجود کابل های زیاد، تعمیر و نگهداری خودرو را دشوارتر کند اما با ورود سیستم مالتی پلکس در نسل جدید خودروها، حجم کابل های مختلف در خودرو بسیار کاهش یافت. در این سیستم کلیه دستورات صادر شده توسط راننده یا سایر تجهیزات وسیله نقلیه به صورت کد شده به واحد الکترونیکی مرکزی یا BSI منتقل می شود.

  مزایای استفاده از مالتی پلکس

 • کم شدن حجم سیم کشی خودرو
 • کاهش زمان مونتاژ هر خودرو
 • کاهش میزان اتصالات
 • آسانتر شدن بحث عیب یابی و نگهداری خودرو
 • کاهش قیمت تمام شده
 • قابلیت کاهش مصرف انرژی
 • بهبود کیفیت عملکردی
 • کاهش هزینه تعمیر و نگهداری
 • کسب مهارت در حرفه تعمیر مالتی پلکس

  برای کسب مهارت در این حرفه چند روش وجود که به آن می پردازیم:

 • روش اول تحصیل در هنرستان های فنی حرفه ای یا کار و دانش می باشد که مستلزم مدت زمان زیادی است و مناسب افرادی که می خواهند هرچه سریع تر وارد بازار کار شوند نیست.
 • روش دوم شاگردی کردن در تعمیرگاه های مجاز یا شخصی است که مناسب افراد کم سن و سال می باشد و در سال های قبل مرسوم بود، یادگیری در این روش نیز زمان زیادی می برد و ممکن است تمام مباحث مالتی پلکس را فرانگیرید.
 • روش سوم شرکت در دوره های آموزشی مالتی پلکس خودرو است که در آموزشگاه های فنی تحت نظر سازمان فنی حرفه ای برگزار می شود و تمام مباحث و سرفصل های دوره کامل و جامع به صورت عملی آموزش داده می شود. مدت زمان یادگیری در این روش حداکثر یک ماه می باشد و کارآموزان پس از پایان دوره می توانند وارد بازار کار شوند و از درآمد بالای آن بهره مند شوند.
 • بهترین آموزشگاه مالتی پلکس خودرو

  انتخاب آموزشگاه یکی از موارد مهم و حائز اهمیت می باشد که علاقه مندان به گذراندن دوره مالتی پلکس باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند زیرا کیفیت دوره های آموزشی در آموزشگاه های فنی یکسان نیست. بنابراین جهت انتخاب آموزشگاهی معتبر و مناسب باید مواردی را در نظر بگیرید که آن ها را عنوان می کنیم:

 • اساتید باتجربه و متخصص
 • جامع و کامل بودن سرفصل های دوره
 • آموزش عملی
 • دارای کارگاه های مجهز
 • ارائه مدرک معتبر
 • تجدید دوره رایگان
 • پشتیبانی نامحدود
 • از جمله مواردی است که جهت انتخاب آموزشگاه باید در نظر داشته باشید. آموزشگاه فنی یکی از بهترین آموزشگاه های است که تمام ویژگی های یک آموزشگاه معتبر دارا است و کارآموزان می توانند با خیالی آسوده در دوره مالتی پلکس خودرو ثبت نام نمایند و پس از پایان دوره و دریافت مدرک معتبر وارد بازار کار شوند. از دیگر مراکز آموزشی می توان به آموزشگاه فنی برق، فنون برق، برق گستران نیز اشاره کرد.

  آموزشگاه فنی علاوه بر دوره مالتی پلکس دوره های فنی دیگری مانند دوره برق خودرو، دوره تعمیرات ایسیو، دوره گیربکس دستی برگزار می کند، در صورت تمایل به یادگیری هر یک از این دوره ها همین الان به آموزشگاه فنی مراجعه کنید.

  بازارکار مالتی پلکس

  از طرفی به دلیل افزایش شدید تولید و مونتاژ خودروهای ایرانی و خارجی که سیستم مالتی پلکس در آن ها اجرا می شود و از طرفی دیگر عمر مفید خودروها طبق استاندارد جهانی بین 7 تا 10 سال است که در ایران به طور متوسط بین 15 تا 25 سال می باشد، بنابراین سرانه تعمیرات سیستم مالتی پلکس در ایران نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است. در نتیجه بازار کار این حرفه اشباع نشده و می توانید از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  سرمایه ورود به حرفه مالتی پلکس

  جهت ورود به این حرفه پس از پرداخت هزینه دوره مالتی پلکس، در صورتی که قصد داشته باشید مستقل کار کنید، باید مبلغی را برای اجاره مغازه و خرید تجهیزات در نظر بگیرید که به دلیل نبود ثبات اقتصادی در ایران نمی توان مبلغی را عنوان کرد. در غیر این صورت می توانید در تعمیرگاه های مالتی پلکس خودرو به صورت درصدی کار کنید.

  درآمد حاصل از حرفه مالتی پلکس خودرو

  درآمد حرفه مالتی پلکس تحت تاثیر عوامل متعددی مانند موقعیت جغرافیایی تعمیرگاه، تخصص و مهارت، رضایت مشتریان و موارد دیگر بستگی دارد. درآمد این حرفه همانند مشاغل آزاد دیگر متغیر می باشد و به طور متوسط بین 22 تا 30 میلیون تومان می باشد. علاقه مندان با گذراندن دوره مالتی پلکس خودرو می توانند از درآمد آن بهره مند شوند.

  کسب مهارت در حرفه مالتی پلکس خودرو

  کسب مهارت در این حرفه به دو روش امکان پذیر می باشد. روش اول استخدام به عنوان شاگرد در تعمیرگاه های مالتی پلکس است که مستلزم زمان زیادی است و مناسب افرادی که می خواهند وارد بازار کار شوند مناسب نیست. روش دوم که تایم کوتاهی نیاز دارد، شرکت در دوره مالتی پلکس در آموزشگاهی معتبر می باشد که تحت نظر اساتید باتجربه و متخصص در کارگاه های مجهز می باشد که فرصت خوبی برای کسب مهارت و رفع مشکل می باشد.

  سوالات متداول دوره آموزش تخصصی برق شبکه ای (مالتی پلکس)

  +
  -
  نمایش آیا جعبه bsm و bsi هم در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، در این دوره با این دو جعبه آشنا می شوید.

  +
  -
  نمایش دوره آموزش مالتی پلکس بر روی چه خودروهایی آموزش داده می شود؟

  پاسخ: دوره آموزش مالتی پلکس بر روی خودروهای داخلی ایران خودرو وسایپا آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش آیا عیب یابی دسته راهنما در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش چه استانداردهای در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ: در این دوره استانداردهای can و van آموزش داده می شود.

  +
  -
  نمایش آموزشگاه فنی چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ: مدارک معتبر، کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  +
  -
  نمایش نحوه ثبت نام در آموزشگاه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  +
  -
  نمایش کلاس آموزش مالتی پلکس چند نفره می باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنی به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  +
  -
  نمایش نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می تواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  +
  -
  نمایش نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط تا پایان دوره، شهریه را پرداخت کنند.

  +
  -
  نمایش چرا باید دوره آموزش مالتی پلکس را در آموزشگاه فنی بگذرانیم؟

  پاسخ: دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی:
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  leftmenu close
  • معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • ثبت نام
  • مزایای دوره
  • بازار کار
  • سوالات متداول

  مقالات مرتبط با دوره

  hr
  • آموزش ریست کردن ایسیو بدون استفاده از دستگاه دیاگ
   ریست کردن ایسیو بدون دستگاه دیاگ
   امروزه در زمینه خودروسازی، شاهد پیشرفت تکنولوژی خودروها هستیم. تعدادی از قطعات الکترونیکی قدیمی با نمونه های جدید آن جایگزین شده اند. این قطعات جدید تعمیر […]
  • تبدیل گیربکس دستی به اتومات
   تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک
   در جهان امروز، خودروهای با گیربکس اتوماتیک به طور گسترده ای استفاده می شوند. این نوع گیربکس ها به راحتی کنترل شده و توانایی تغییر دادن […]
  • زمان تعویض روغن گیربکس
   زمان تعویض روغن گیربکس
   زمان تعویض روغن گیربکس ماشین به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع گیربکس (دستی یا اتوماتیک)، شرایط رانندگی، و توصیه‌های سازنده خودرو. به طور معمول، […]
  • انواع سنسورهای ایسیو چیست؟
   انواع سنسورهای ایسیو چیست؟
   پیش از آن که به بررسی انواع سنسور ها بپردازیم؛ لازم است مقدمه ای کلی پیرامون این اصطلاح را به شیوه مختصر ارائه کنیم تا علاقمندان […]
  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *